Automata Network (ATA) Token Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda, çok yönlü kripto paralardan hoşlananların yakın takibindeki ATA Token hakkında bilgileri sunacağız. ATA Token nasıl, nereden alınır, nedir, proje amacı, gelecek fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları nelerdir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Automata Network (ATA) Token Nedir?

  Automata Network (ATA) Token, dApp’ler için gizlilik ara yazılımı sunan Automata Network’ün kripto para birimidir. ATA Token, anonim oylamaya katılmak ve değer minimizasyonunu ağda yapmak için kullanılan bir token’dır. ATA Token ile, son şifreleme teknolojilerini barındıran algoritmalar üzerinden işlem yapma şansı bulunur. Çok yönlü yatırım işlemleri için dizin oluşturmak veya şifreler ile transferi yapmak için ATA Token tercih edilir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Automata Network (ATA) Token projesinin amaçlarından biri zincirler arasında bağlantıyı sağlamaktır. Bu yüzden Automata Network üzerinden Binance Smart Chain, Ethereum ve EVM uyumlu diğer zincirler desteklenir. Projenin diğer bir amacı yatırımcılar oy vermede anonim kimlikleri sunabilmektir. ATA Token sahipleri ağda, seçmen, yalnızca oy sayısı gösteren şifre, kimlikli kullanıcısı olarak yer alabilirler. 

  Projede depolama alanı sunulurken, işlemlerin madencilerce onaylanması esas alınmıştır. Automata Network’te yer alan madencileri onaylardan ve depolama alanlarını kullanıcı için koruma işlemi üzerinden ATA Token kazanırlar. Proje hakkında diğer bilgileri, şuradaki linkten öğrenebilirsiniz.

  ATA Token Yorum

  ATA Token hakkında yorum yapan yatırımcılar, yüksek güvenceleri elde etmek için ATA Token’ı tercih ettiklerini belirtmişler. Anonim hesapların haricinde, DEX’ler için önden çalışmayı önlemek, Oracles için dayanıklı veri kaynaklarına sahip olmak ve uygulamalardan yararlanmak için ATA Token satın aldıklarını açıklıyorlar. 

  Automata Network Token Geleceği

  ATA Token geleceği hakkında tahmin yapan analistler, ATA Token’ın 2021 yılında değer kazanımı yapabileceğini düşünüyorlar. Analistler 2021 yılı Eylül ayında ATA Token fiyatının 0.65 dolar ile 0.70 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirttiler. 2022 yılı Şubat ayında 1.25 dolardan fiyatlama beklentilerini açıkladılar. 

  Automata Network (ATA) Token Nereden Alınır?

  ATA Token alınan yerler, Binance, CoinEx, BKEX gibi kripto para borsalardır. Tarayıcıdan rahatlıkla erişim sağlanan bu kripto para borsalarında hesap oluşturulması ve belirli bakiyenin hesapta yer alması halinde kripto para ticareti kapsamında ATA Token ile işlem başlanabilir.

  ATA Token Nasıl Alınır?

  ATA Token almak için atılacak adımlar şöyledir:

  • 1. Adım: ATA Token’ın işlem gördüğü Binance, BKEX, CoinEX borsaları arasından tercih edilene erişim sağlanır.
  • 2: Adım: Seçilen borsadan hesap açma menüsüne giriş yapılarak KYC işlem adımları eksiksiz tamamlanmalı ve hesap oluşturulmalıdır.
  • 3. Adım: Hesaba, borsanın para yatırma sekmesine giriş ardından tercih edilen bir para yatırma yöntemi kapsamında para transferi sağlanır.
  • 4. Adım: Borsanın “kripto al“ sekmesine giriş ardından ATA Token paritesine ulaşılacak olan satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma işlem sayfasında var olan güncel fiyattan veya daha avantajlı fiyat girişinden, tercih edilen miktarda ATA Token alım emri verilir.
  • 6. Adım: Alınan token miktarı hesabın sanal cüzdanında yada güvenli açısından çok daha iyi olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm adımların doğru atılması ardından satın alma işlemi başarı ile tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  ATA Token Avantajları:

  • Anonimlik: ATA Token sahipleri proje ağı içinde hızlı zincirler arası işlemler yapabilirler. Bu işlemleri yaparken ağdan seçtikleri anonim kimlikler ile görünme şansına sahiplerdir. 
  • Hız: ATA Token ile hem cüzdanlar arası transferde hem de kripto para ticaretinden kısa bekleme süresi ardından işlem onayı alınır. 
  • DeFi Erişimi: ATA Token sahipleri merkeziyetsiz finansal işlemlerin tümünde yararlanabilirler, token kilitleme ile pasif gelir veya kredi verme üzerinden faiz kazancı elde edebilirler.

  Dezavantajları Ne?

  ATA Token dezavantajları:

  • Dizin Kullanımında İzleme: ATA Token sahipliği olan ancak ağla dizin oluşturan kişiler, anonim olsalar da çoklu işlemeler bağlı olarak madenciler tarafından dizin sorgulamasında izlenirler. 
  • Saldırı Riski: ATA Token sanal cüzdanda saklandığında, ağda oluşabilecek saldırı halinde bakiye risk altına girebilir. Donanım cüzdanda token saklama tercihi bu riski ortadan kaldırır.

  Sonuç

  ATA Token, Automata Network içinde oy vermek, dizin oluşturmak, diğer zincirlere bağlanmak, merkeziyetsiz finansal işlem yapmak için kullanılan kripto paradır. Analistler, ATA Token’ın 2021 senesinde değer kazanabileceğini düşünüyorlar.

  Ethereum ağında işlem göre ATA, ERC20 algoritmasını kullanıyor. Özellikle dikkat çeken özelliği de 1 milyar toplam arzından henüz çok düşük bir miktarının dolaşımda olması. Binance’ın da listelediği ATA Token geniş bir yatırımcı kitlesinin radarında.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle