Automata (ATA) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Web 3.0 ile geleceğin teknolojilerine dair merkeziyetsiz projelerin ortaya çıkmasının ardında Automata Network öne çıkmayı başarmıştır. Gizliliğe önem vermesi ve çok zincirli bir çağda gizlilik katman yazılımı olmasıyla web 3.0 hizmetlerini kullanmak isteyenlerin ilgi odağına yerini almıştır. ATA ile piyasalarda gösterdiği son dönemdeki başarıların ardından takip listelerinde de tüm belirsizliklere rağmen ilk sıralara yükselmeyi başarmıştır. Automata Network (ATA) projesinin teknik makalesinde yer verilen ve proje detaylarına ilişkin merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. 

  Automata Network (ATA) Coin Nedir?

  Automata Network, Web3’teki merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) için gizlilik ara yazılımıdır. Daha teknik bir tanımlama ile web 3.0 uygulamalarına ve işletmelerine gizlilik, yüksek güvence ve sorunsuz işlemlerle destek sunan yüksek performanslı bir bilgi işlem protokolüdür. ATA ise BEP – 20 ve ERC – 20 jetonudur. ATA, Automata Network’ün yerel yardımcı program belirtecidir. 

  Automata Network (ATA) Projesi ve Whitepaper

  Automata Network, web 3 için basit bir gizlilik ara yazılımı olmak dışında birçok farklı çözümü de sunmayı hedefleyen bir proje olarak ön plana çıkmıştır. Projenin teknik makalesinde yer verildiği üzere, öncelikli hedef gizlilik olarak açıklanmıştır. Web 3 uygulamalarına ve işletmelerine önce gizlilik sonra yüksek güvence ve sorunsuz işlemlerle güç veren yüksek performanslı bir bilgi işlem protokolü olmayı hedeflemektedir. 

  Kusursuz bir web 3.0 deneyimi vizyonunu gerçekleştirmek için yola çıkan Automata Network projesi, gerekli olan işlevsellikleri ve altyapıyı sağlamaktadır. Veri sahipliği, sansür ve kişisel mahremiyete izinsiz girişte şeffaflık eksikliğini ele almaktadır. Bu kapsamda proje içinde birçok farklı ürün sunmaktadır. Automata Network (ATA) hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara be projenin teknik makalesine: https://www.ata.network/ resmi web adresi üzerinden hızlı erişim sağlamanız mümkündür.  

  Automata Network (ATA) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Automata Network, Ziliqa’nın önceki kurucu üyeleri de olmak üzere önemli bir blok zincir geliştiricileri ve araştırmacıları ekibi tarafından 2019 yılında kurulmuştur. Sektörde birçok önemli projede boy gösteren Zheng Leong Chua ve Deli Gong kurucu ortaklar olarak projenin öne çıkan isimleri arasında yer almaktadır. Toplamda 11 kişiden oluşan ekip, Web3 Grant, Web 3.0 Bootcamp ve birçok farklı önemli etkinliğe katılarak iyi bir görünüm çizmektedir. 

  Automata Network (ATA) Kullanım Alanları Neler?

  Automata Network’ün yerel yardımcı program belirteci olan ATA, birkaç farklı kullanım durumuna sahiptir. ERC – 20 ve BEP – 20 tokenı olarak işlevsel özelliği dikkat çekmektedir. ATA kullanım durumları kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Yönetişim
  • Madencilik Ödülleri 
  • Protkol Ücretleri 
  • Geode Tahsisi  

  Automata Network (ATA) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Automata Network, gizlilik aracı yazılımı olarak DeFi ve Web3 faaliyetleri için go – to gizlilk hizmeti olarak ilerlemeyi hedeflemektedir. Benzersiz yapısının da temelini oluşturan bu hedef kendi içinde sunduğu çözümler sayesinde sektör için önemli bir yapı oluşturmaktadır. Mevcut blok zinciri altyapısı ile sezgisel ve sorunsuz bir şekilde entegre olan gizlilik odaklı çözümler sunarak pazardaki önemli bir boşluğu doldurmayı hedeflemektedir. 

  Automata Network (ATA) projesinin benzersiz olmasını sağlayan ve projeyi öne çıkaran başlıca özellikler kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Uygulamaları Web3 amaçları için oluşturulmuştur ve anonim oylama, madenci çıkarılabilir değer (MEV) ile do – not – track indeksleme içermektedir. 
  • Özel yönetim ile katılımcıların blok zincir yönetiminde kimliklerini veya tercihlerini açıklamadan oy kullanmaları için zincir dışı özel bir çözüm sunmaktadır. 
  • Ethereum, Binance Smart Chain ve diğer Substrate tabanlı EVM uyumlu zincirleri destekler. 

  Güncel ATA Coin Fiyatı

  ATA fiyatı 2.55 USD değeri ile Haziran 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştır. Fiyatında yaşanan sert geri çekilmeler ve yeni direnç – destek noktalarının belirsizliği nedeniyle beklentileri kısa vadede karşılaması beklenmemektedir. Ancak uzun vadeli görünümde olumlu bir görünüm çizmektedir. Proje hedeflerine de paralel olarak yoluna devam etmesi beklenmektedir. Mayıs 2022’de 0,1259 USD değerine kadar geri çekilmesi sonrasında yatırımcılarını endişelendirmektedir. Birçok kişi alım fırsatı olarak görse de riskler devam ettiği için bir süre daha takip edilmesi önerilmektedir. 

  Automata (ATA) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Automata Network (ATA) birçok yönden avantajlı olsa da diğer projelerde olduğu gibi belirli dezavantajlara da sahiptir. Proje hakkında doğru bir değerlendirmek yapmak ve gelecek dönem performansı hakkında fikir sahibi olmak için mutlaka projenin güçlü ve zayıf yönlerinin değerlendirilmesi önerilmektedir. Automata Network (ATA) projesinin avantajları ve dezavantajları kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Kullanıcıların verilerini kontrol etmelerine izin veren muhtelif blok zincirleri için gizlilik hizmeti vermektedir.  
  • Korumalı ve tarafsız bilgi işlem düzlemi sunmaktadır. 
  • Veri sahipliği, sansür ve kişisel mahremiyete izinsiz girişte şeffaflık eksikliğini gidermeyi hedeflemektedir. 

  Automata (ATA) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Piyasalarda al – sat işlemleri için birçok farklı kripto para borsasında ATA’ya yer verilmiştir. Automata Network (ATA) listeleyen başlıca borsalar ise şunlardır:

  • Binance 
  • Gate.io
  • PancakeSwap (V2)
  • KuCoin
  • MEXC

  ATA Coin Piyasa Bilgileri

  Toplamda 1 milyar ATA arzı mevcuttur. Automata, Haziran 2021’de Binance Launchpool’da 2.4 milyon dolar fon toplamayı başarmıştır. Öncesinde ise Mart 2021’de 1 milyon dolarlık bir başlangıç turunu kapatarak piyasalarda ekili bir görünüm çizmeyi başarmıştır. 2022 yılının ilk yarısında CoinMarketCap verilerine göre ortalama 172 milyon seviyelerinde dolaşımdaki arza sahiptir.

  Piyasa değeri ve işlem hacmine göre uzun vadede iyi bir beklenti yaratmış olsa da risk faktörü her geçen gün artmaktadır. Özellikle kısa pozisyonda işlem yapmak isteyen yatırımcıların bu riskleri göz önünde tutması önemli bir faktördür. ATA fiyatı gelecek dönem beklentilerinde risk taşımaktadır.  

  Automata Network (ATA) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Automata Network (ATA) piyasa değeri ve işlem hacmi ile öne çıkan birçok kripto platformundan alınabilir. ATA satın alma işlemleri için şu adımlar izlemektedir:

  • 1. Adım: ATA’yı listeleyen (Binance, PancakeSwap, Gate.io) gibi borsaların uygulamalarına giriş yapılır. 
  • 2. Adım: Yeni borsa hesabı oluşturulur veya varsa mevcut hesaba giriş yapılır. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama ve aktivasyon adımları tamamlanır. 
  • 4. Adım: Hesaba para aktarma işlemi kredi kartı, banka veya diğer yöntemler ile yapılır. 
  • 5. Adım: USDT, BUSD, BTC, BNB gibi çiftler ile ATA alımı yapılabilir. 
  • 6. Adım: Güvenilir cüzdanlarda ve hesaplara saklanır. 

  Özet Olarak

  Gizlilik odağında web 3.0 için birçok çözüm sunmayı hedefleyen Automata Network, proje vizyonu ile iyi bir görünüm çizmektedir. Uzun vadede fiyatında da olumlu beklentiler yaratılan ATA için risk faktörü ise devam etmektedir. Piyasalarda hakim olan risk faktöründen bağımsız olarak işlem yapmak için yakından takip edilmesi gerekmektedir. Automata Network (ATA) projesi birçok yönden olumlu değerlendirilen ve umut vaat eden projeler arasında yer almaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle