DOGE için yükseliş umudu var mı?

  Kripto para dünyasında şaka coin olarak bilinen Dogecoin (DOGE) fiyatındaki değişimler yatırımcıları endişelendiriyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın favori kripto para birimi olmasıyla gündemden düşmeyen DOGE için ufukta yükseliş var mı?

  Geride kalan bir haftalık süreçte yüzde 7’nin üzerinde bir düşüşle yaşayan Dogecoin (DOGE), bir önceki hafta da değerinin neredeyse yüzde 20’sini kaybetmişti. Bu veriler, şaka kripto para birimi olarak ünlenen DOGE fiyatında güçlü bir düşüş trendi olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

  En büyük altcoin projeleri arasında yer almayı başaran Dogecoin için işler son dönemde pek iyi gitmiyor. Kripto para piyasasının genelinde dikkat çeken ve yatırımcıların canını sıkan düşüş eğilimi, Dogecoin üzerinde ayrı bir etki yarattı. DOGE fiyatındaki mevcut düşüşün nedenlerinden biri de piyasa genelinde yaşanan geri çekilmekler olarak gösterildi. 

  DOGE Yatırımcı Güvenini Kaybediyor

  Kripto para piyasasında bir döneme hızlı yükselişleri ile damgasını vuran Dogecoin, yatırımcılar arasında ona ilgi ve güvenin azalması yüzünden zor dönemden geçiyor. Dogecoin boğaları yoğun bir savaş verirken memcoin fiyatında son zamanlarda yatırımcının beklediği yükseliş bir türlü gerçekleşmedi. 

  DOGE üzerinde Elon Musk etkisinin de azalması ile birlikte artış yaşamakta zorlanan kripto para birimi yatırımcıların güvenini kırmasına neden oldu. Bu güvensizlik ortamında DOGE yatırımcıları genellikle Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Solana (SOL) gibi diğer altcoinlere yöneldiği görüldü. Şaka kripto para biriminin yatırımcıları alternatif kripto paralara daha fazla ilgi göstermeye başladı. 

  DOGE Fiyatında Yükseliş Beklentisi 

  Kripto para uzmanları, son dönemde gelişmekte olan NFT’ler ve DeFi alanında, önde gelen memecoin’in şu an için o güçsüz bir durumda olduğunu söylüyor. Tüm bunların yanı sıra daha fazla güven vadeden Shiba Inu (SHIB) tokenin yükselişi de DOGE fiyatını olumsuz etkilemeye başladı. Analistler, Dogecoin fiyatının popülerlik kazanan kripto para borsalarından tZERO üzerinde listelenmesi ile birlikte bir miktar iyileşme gösterebileceğini vurguluyor. 

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle