Kripto Para

Dev borsaya yapılan BTC transferleri korkutuyor!

  ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, son 24 saat içinde yarım milyona yakın Bitcoin (BTC) transferi ile gündeme geldi. Anonim cüzdanlar arasında yapılan transferler ve Coinbase borsasına aktarılan kripto paralar yatırımcıları endişelendiriyor…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği blockchain veri izleme robotu Whale Alert, son paylaşımında yine Bitcoin (BTC) balinalarının hareketlerine odaklandı. Twitter hesabından yapılan paylaşımda son 24 saat içinde toplamda 465 binden fazla BTC transferi gerçekleştiği belirtildi. 

  Whale Alert analiz ekibi, yaklaşık yarım milyona yakın BTC taşıyan 50 ardışık transfer işlemi tespit etmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Kripto para uzmanları, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in de aralarında bulunduğu adreslere taşınan bu BTC miktarını çok büyük olarak nitelendirdi. Son 24 saat içinde BTC balinalarının hareket ettirdiği kripto paralar, 18.6 milyar dolara tekabül ediyor. 

  Anonim Cüzdanlar BTC Taşıdı

  Kripto para balinalarını takip eden Whale Alert ekibinden yapılan açıklamada bu devasa kripto para taşıma işleminin anonim kripto cüzdanları arasında olduğu belirtildi. Bu cüzdanlarının dördünde ise ABD merkezli en büyük dijital borsa olan Coinbase isminin geçmesi dikkatlerden kaçmadı. 

  Kripto para uzmanlarının yaptığı açıklamada her biri ortalama 9 bin ila 9 bin 900 adet BTC taşıyan yaklaşık 44 ardışık Bitcoin transferi tespit edildiği belirtildi. Analitik veriler baz alındığında bu işlemlerin kripto balinaları veya kripto para borsaları için geçerli olabilecek anonim cüzdanlar arasında yapıldığı görüldü. 

  BTC Fiyatında Yükseliş Devam Edecek Mi?

  Whale Alert raporuna göre anonim cüzdanlar tarafından taşınan toplam kripto miktarı fiat olarak toplam 17.342.379.600 dolara denk geliyor. En büyük işlem ise 10 bin BTC’nin üzerindeki bir transfer olarak dikkat çekti. 

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, 59 bin 800 BTC’yi dört transferde gerçekleştirdi. BTC fiyatının 40 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardığı dönemde gerçekleşen bu transferler yatırımcılarda kafa karışıklığına yol açtı. BTC fiyatının yükselişe devam edip etmeyeceği yakından takip ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle