Kripto Para

Kripto para yatırımcıları şaşkın: Paribu’dan açıklama geldi

  TCMB tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan kripto para yönetmeliği gündemdeki sıcaklığını koruyor. Konuyla ilgili bir açıklama da yerli kripto para borsası Paribu yönetiminden geldi…

  Yerli kripto para sektöründe gündemin en önemli maddelerinden biri haline gelen yeni düzenlemenin yankıları sürüyor. “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmasına Dair Yönetmelik” isimli düzenleme hakkında kafalarda soru işaretleri oluştu. Belirsizlikler devam ederken konu hakkında sektörün önemli temsilcilerinden dikkat çeken açıklamalar gelmeye başladı.

  Yerli kripto para borsalarının kullanıcıları ve kripto para yatırımcıları, tam olarak hangi kurumla ödeme yapmanın yasaklandığını hala netleştiremedi. Belirsizliğin ortadan kalkmaması sebebiyle sektör temsilcilerinden gelen tepkiler de büyümeye başladı. Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Paribu yönetiminden de açıklama gecikmedi.

  Para Yatırma ve Çekme İşlemleri Devam Edecek

  Söz konusu kripto para düzenlemesinin ardından sistemin nasıl devam edeceğine dair yapılan açıklamada Paribu kullanıcılarının sorularına yanıt verildi: “30 Nisan’da yürürlüğe girecek yönetmelik kapsamında ödeme ve elektronik para kuruluşları, kripto para işlem platformlarına ve bu platformlardan yapılacak fon aktarımlarına aracılık edemeyecektir. Dolayısıyla yönetmelik sadece ödeme ve elektronik para şirketlerine yöneliktir. Kullanıcılarımız tüm bankalar aracılığıyla TL yatırma ve çekme işlemi yaparak Paribu’daki işlemlerine devam edebilir.”

  Bu resmi açıklamanın ardından yerli kripto para kullanıcıları da konuyla ilgili belirsizliklerin üstesinden gelebildi. Fon aktarımı konusunda ödeme ve elektronik para kuruluşlarının 30 Nisan tarihinden sonra devre dışı kalacağına yönelik düzenleme yayınlandı. Ancak Paribu yönetiminden yapılan açıklamada, bankalar aracılığıyla TL yatırma ve çekme işlemlerinin devam edeceği paylaşıldı.

  Kripto Para Yatırımcıları Şaşkın

  Gece saatlerinde Resmi Gazete’de yayımlanarak kamuoyuna duyurulan TCMB düzenlemesi kafalarda soru işareti yarattı. Kripto para yatırımcılarının Türkiye’de en çok tercih ettikleri yerli kripto para borsalarından olan Paribu tarafından yapılan açıklama bu kafa karışıklığını gidermiş oldu. Paribu borsasında bankalar üzerinden TL yatırma ve çekme işlemlerinin ara vermeden devam edeceği kullanıcıların bilgisine sunuldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle