Kripto Para

Çin baskısının ardında ne var? Mustafa Yilham açıkladı

  Kripto para dünyasının popüler cüzdanlarından Bixin’in deneyimli ismi Mustafa Yilham, son dönemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Çin kaynaklı kripto para krizinin detaylarını masaya yatıran Yilham, spekülasyonlara ışık tuttu…

  Bixin kripto para cüzdanının deneyimli ismi Mustafa Yilham, Çin’de yaşanan kripto para krizi ve yasakları hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Piyasadaki spekülasyonlar konusunda yatırımcılara önemli bilgiler veren Yilham, Bitcoin madenciliği konusunda sektörün en önemli isimlerinden biri olarak öne çıkıyor.

  Piyasada yaşanan sert düşüş hakkında bilinmeyenleri paylaşan Mustafa Yilham, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada piyasadaki güncel duruma değindi. Deneyimli isme göre Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para fiyatlarında yükselişler görülse de durum henüz kesinleşmedi.

  Çin’de Yaşanan Bitcoin Madencilik Krizi

  Kripto para piyasasında yaşanan son 48 saatin oldukça çılgın bir şekilde geçtiğini belirten ünlü isim, piyasada yaşanan paniğin sebeplerini açıkladı. Çin cephesinden ilk defa bu kadar üst düzey bir yöneticinin ağzından çıkan açıklamalar olmasının piyasalarda adeta deprem etkisi yarattığını belirtti. Mustafa Yilham, Bitcoin madenciliği ve alım satımına yönelik yasaklama imalı açıklamalar sonrasında piyasa durumunu inceledi.

  Çin’den gelen peş peşe önlem açıklamalarının, önümüzdeki haftalarda regülayon açısından yeni önlemlerin alınacağı ve adımların atılacağı anlamına geldiğini hatırlattı. Bu sebeple Bitcoin fiyatında yükseliş sinyalleri görülse dahi henüz net bir bakış açısının kazanılmadığı konusunda yatırımcıları uyardı.

  “Madencilerin İtibari Paraya İhtiyacı Var”

  Çin’de bulunan kripto para madencilerinin bir kısmı panik yaşayarak Bitcoin satışı yaptı. Bunun üzerine diğer madencilerin de bu akıma kapılması, kripto para piyasasında ciddi bir düşüş dalgası başlattı. Mustafa Yilham bu süreçte Çin Yuanı alım satım kanalları hakkında da belirsizlik olduğunu söyleyerek madencilerin giderlerini karşılamak için itibari paraya ihtiyaç duyduklarını aktardı.

  Böylelikle Bitcoin madencilik ağının yeniden dağıtımı konusunda büyük bir fırsat ortaya çıkmış oldu. Mustafa Yilham, madencilik cihazlarının çoğunun aynı ülkede olmaması gerektiğine dikkat çekerek merkeziyetsizlik vurgusu yaptı. Uzman isme göre Çin’deki Bitcoin madenciliği konusundaki belirsizlik önümüzdeki haftalarda çözüme kavuşacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle