Kripto Para

DOGE ile hayatı değişti! “Anne ben milyoner oldum”

  2021 yılının şüphesiz en popüler kripto para birimlerinden biri Dogecoin (DOGE) oldu. Nisan ayında 2021 kazançlarını %20.000’in üzerine çıkaran DOGE, yaşanan büyük düşüş sonrasında bile hala 2021 kazançlarını %10.000’in üzerinde tutuyor. Bu denli büyük bir yükseliş elde eden DOGE ile milyoner olan 33 yaşındaki ABD’li Glauber Contessoto DOGE hikayesini anlattı.

  Dogecoin (DOGE) 2013 yılında Bitcoin (BTC) parodisi bir şaka coini olarak piyasaya sürüldü. DOGE piyasaya sürüldüğünde kimse ondan bir şey beklemiyordu. Bu doğrultuda zaten Dogecoin de 8 yıl boyunca neredeyse hiç hareketlilik göstermedi. Ancak ne olduysa Şubat 2021 başlarında oldu ve gelen sosyal medya desteği ile DOGE 1 günde %1.000 oranında değerlenerek tüm dünyanın ilgisini çekti. Ardından işin içine Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk girdi.

  250 Bin Dolar Yatırdı

  Elon Musk’ın da devreye girmesiyle birlikte DOGE adeta aldı başını gitti ve değerini binlerce kat artırdı. Bu yükseliş, bazı şanslı DOGE yatırımcılarını milyoner yaptı. Bu yatırımcılardan biri olan ABD’li 33 yaşındaki Glauber Contessoto, DOGE ile nasıl milyoner olduğunu anlattı. Genç yatırımcı, milyoner olma hikayesinde ana kahramanın Elon Musk olduğunu dile getirdi. Zira Contessoto, ilk DOGE yatırımını Elon Musk’ın ilk Dogecoin tweet’inin ardından yaptığını söyledi. CNBC’ye konuşan Contessoto, 250 bin dolarlık Dogecoin yatırımı yaptı, yatırımcı bir gün sonra artık bir milyoner olmuştu.

  Hisse Senedi Piyasasından Çıktı

  Hayat mottosunun “Faturalarını öde, aç kalma, yatırım yap.” olduğunu söyleyen Contessoto, 2019 yılında maaşına zam aldıktan sonra tüm borçlarını ödedikten sonra kalan tüm parasıyla Tesla hisselerine yatırım yaptı. Ardından hisse senedi piyasalarında gezinen yatırımcı, Tesla yatırımı bıraktı ve öğrendiği detaylar ile bu piyasadan tamamen çıkma kararı aldı. GameStop şirketine yapılanların, herkese yapılabileceğini düşündüğünü ifade eden yatırımcı, daha sonra WallStreetBets’te Dogecoin’i gördüğünü dile getirdi.

  Elon Musk’ın Tweet’i Dönüm Noktası Oldu

  27 Ocak’ta 40 dolarlık DOGE aldığını ve birkaç günde bunun 300 dolara ulaştığını aktaran Contessoto, daha sonra akrabalarından 250 bin dolar borç aldı. Ne olduğunu anlamadığını ama bu fırsatın bir daha gelmeyeceğini düşündüğünü aktaran yatırımcı, Elon Musk’ın tweet’inin dönüm noktası olduğunu belirtti. Dogecoin’in patlaması ile birlikte milyoner olduğunu aktaran yatırımcı, sabah ilk iş annesini arayıp “Anne ben milyoner oldum” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle