Anyswap (ANY) Token Nedir? Hangi Borsada Var?

  Binance desteği sebebi ile bir dönem adını sıkça duyuran ANY Token, son dönemdeki fiyatlaması ile Türk yatırımcıların da dikkatlerini çekiyor. Projenin vaat ettiği yenilikleri ve sunduğu benzersiz özellikleri derlediğimiz rehber içeriğimizde siz değerli okurlarımız ile Anyswap nedir, hangi yönlerden benzersizdir, ne vaat eder, artıları ve eksileri nelerdir gibi soruların yanıtlarını buluşturuyoruz.

  Anyswap (ANY) Token Nedir?

  Anyswap, çeşitli platformlarda token takası gerçekleştirilebilmesi adına geliştirilmiş merkezi olmayan bir cross-chain takas protokolüdür. Otomatik fiyatlandırma ve likidite sistemine sahip çeşitli token’leri destekleyen protokolün yerel varlığı ANY Token’dir. ANY Token, Anyswap protokolünün fayda ve yönetim belirtecidir.

  Anyswap Projesi ve Whitepaper

  Anyswap, çapraz token takaslarını ve ticaretini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Merkezsiz finans (DeFi) alanına giren birkaç ağdan biri olan Anyswap, ECDSA İmza Desteğinden aldığı sistem gücü ve Fusion Network desteği ile çapraz token takası yanında varlıkların güvende olduğunu garanti altına aldı. Açık kaynaklı akıllı sözleşmelere ve bireysel denetimler kullanılarak artırılan güvenliğe sahip olan Anyswap; Ethereum, Binance Smart Chain, Huobi ECO Chain, Fantom, Polygon ve Fusion blok zincirlerini destekliyor.

  Anyswap, kullanıcılarına merkezi olmayan zincirler arası köprü sunar. Bu sayede kullanıcılar herhangi bir ECDSA uyumlu token’i yatırabilir ve çekebilir. Wrapped token alımı için herhangi bir üçüncü taraf gerekliliğini ortadan kaldıran bu özellikle birlikte zincirler arası takas Anyswap üzerinden gerçekleştirileiblir. Anyswap, programlanmış fiyatlandırma ve likidite özelliği ile likidite sağlayıcıların takas çiftlerine likidite ekleme/çekme özgürlüğü verir. Sağlanan likiditeye dayalı programlanmış fiyatlandırma sistemi aracılığı ile yine merkezsiz bir yapının avantajından yararlanılır.

  Anyswap, başlangıçta Metamask ve Ledger cüzdanlarını destekleyeceğini açıklamıştı. Fakat protokole daha fazla donanım cüzdanı eklenmesi ve protokolün sağlayacağı API ile herhangi bir cüzdana uyumlu hale getirileceği duyuruldu. Protokolün yerel varlığı ANY Token için yönetişim ve fayda özellikleri yükleyen projenin teknik detayları için https://github.com/anyswap adresi üzerinden Anyswap whitepaper’i takip edebilirsiniz.

  ANY Token Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Anyswap, Temmuz 2020 tarihinde DJ Qian olarak tanınan Dejun Qian tarafından başlatıldı. Proje Fusion Network desteği alırken Qian, Anyswap’i açık kaynaklı ve merkezsiz olarak tasarladı. Geliştirici, yerel varlığı ERC-20, BEP-20 ve FSN token standartlarını geliştirerek fayda ve yönetim ihtiyaçlarını karşılamak adına piyasaya sürdü.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  ANY Token kullanım alanları şu şekilde paylaşılabilir:

  • Yönetişim: Önerilen sistem yöneticisine ve Anyswap node’larına oy vermek isteyen kullanıcıların ANY Token’e sahip olması gereklidir.
  • Ödüller: Madencilik ve likidite sağlamak sureti ile kazanılan ödüllerde ANY ile dağıtılır.
  • Yatırım: Listeleme yapan kripto para borsaları üzerinden ANY alım, satım ve takas emirleri verilebilir.
  • Para Transferleri: Sınır ötesi para transfer işlemlerini ANY ile gerçekleştirebilirsiniz.

  Anyswap Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Anyswap, Fusion Network ve ECDSA İmza Desteğinden aldığı güç ile farklılaştı. Farklı zincirler arasında token takasına izin vermenin yanında bu fonların güvenliğini sağlama noktasında da kullanıcılarına güven veren Anyswap’in benzersiz özellikleri şu şekilde paylaşılabilir:

  • Varlıkların güvenliğini garanti etmek adına özel anahtarların birkaç bit’e parçalandığı ve çeşitli ağ düğümleri tarafından yönetildiği özel anahtar parçalama sürecinden yararlanır.
  • Özel anahtarların farklı kısımları transferler ya da ticaret sırasında birleştirilmez.
  • Bireysel denetimler yolu ile açık kaynaklı akıllı sözleşmelerin güvenliği artırılır.
  • Token kullanıcılarının kripto para birimleri anında etkili bir şekilde değiştirmesinin önünü açar.

  Güncel ANY Tokenin Fiyatı

  Anlık verilere göre 1 ANY fiyatı %anyswap+try% TL. Döviz cinsinden ise %anyswap+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Anyswap fiyatı 24 saatte %anyswap+yuzde%.

  ANY Token’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Güvenlik, çapraz fon transferi ve pek çok farklı güçlü özellik ile öne çıkan Anyswap protokolünün artıları ve eksileri şunlardır:

  Avantajları

  • Ağ güvenliği yüksektir.
  • Açık kaynaklıdır.
  • Yerel varlık protokol içi kullanım ile desteklenir.
  • Toplamda altı blok zincirini destekler.
  • Maksimum ANY Token arzı düşüktür.

  Dezavantajları

  • DeFi ve zincirler arası işlem yapma özgürlüğü sunan projeler ile rakiptir.
  • Sınırlı sayıda kripto para borsasında listelenir.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı ANY Token’i donanım cüzdanda saklamak gerekebilir.

  ANY Token Hangi Borsalarda Var?

  ANY Token listeleme yapan kripto para borsaları şunlardır:

  • Bibox
  • SpookySwap
  • SpiritSwap
  • 1inch Liquidity Protocol

  Anyswap (ANY) Token Piyasa Bilgileri

  ANY Token maksimum arzı 100.000.000 adettir. ANY Token, 14 Ocak 2022 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan $34,24 fiyata ulaştı. ANY Token’de tüm zamanların en düşük değeri (ATL) ise $0,08365 fiyatla 23 Ocak 2021 tarihinde görüldü. ANY Token piyasa analizi ve geleceğine yönelik değerlendirmelere buradan ulaşabilirsiniz.

  ANY Token Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım:Bibox, SpiritSwap, SpookySwap, vb. ANY Token listeleme yapan kripto para borsalarının web sitelerine girin ve borsada ücretsiz hesap oluşturun.
  • 2. Adım: Hesabınızı KYC bilgilerinizi kullanarak “Güvenlik” sekmesinden aktifleştirin.
  • 3. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Bakiyeniz tutarınca ANY satın almak için kripto para alım ve satım aracını kullanarak ANY Token alım emri girin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 5. Adım: Gerçekleşen emir sonrası ANY Token’i borsada tutabilir ya da alternatif saklama seçeneklerine taşıyabilirsiniz.

  Özet Olarak

  Anyswap (ANY) Token, çapraz zincir protokolü olarak tasarlanan merkezsiz projenin fayda ve yönetim belirtecidir. Üç farklı token standardında geliştirilmiş versiyonları bulunan ve bir dönem Binance listelenmesi ile adını duyuran ANY Token’in maksimum arzı 100 milyon adettir. Anyswap, token takası yanında güvenlik anlamında da dikkat çeken çözümlere sahiptir. Projenin yerel varlığına yatırım yapmak için SpookySwap, Bibox, SpiritSwap, vb. listeleme yapan kripto para borsalarından işlem yapabilirsiniz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle