Kripto Para

Binance’a gönderilen yüklü miktarda BTC korkuttu

  En büyük kripto para borsası Binance’a yüklü miktarda Bitcoin gönderildiği tespit edildi. Balinalar, borsaya gönderim yaparken bu hareketin olası sonuçlarını deneyimli analistler değerlendirdi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında konsolidasyon süreci devam ederken, kripto para yatırımcılarını tedirgin eden gelişmeler yaşandı. Edinilen zincir içi verilere göre Bitcoin balinaları, 14 bin 550 Bitcoin’i en büyük kripto para borsası Binance’a taşıyarak dikkatleri üzerine çekti. Uzmanlar, bu gelişmenin olası sonuçlarını değerlendirerek yatırımcıların merakını giderdi. 

  Kripto para dünyasının en büyük borsası olan Binance’a 14 bin 550 adet Bitcoin taşındı. BTC balinalarının bu hareketiyle birlikte 1 saat içinde borsaya 4.518.409 BTC yatırıldı. Kripto para veri analiz firması CryptoQuant’ın son dönemdeki paylaşımı, kripto para yatırımcılarını da endişelendirmeye yetti. 

  Yarım Milyar Dolarlık BTC Taşındı

  Kripto para sektörünün önde gelen borsası Binance, balinaların 14 bin 550 BTC taşıdığı adres oldu. Şaşırtıcı miktarda Bitcoin’in borsaya yatırılması yatırımcıları korkuttu. CryptoQuant verileri ile topluluğa açıklanan bu transfer sonrasında bir rekor daha kırıldı. Bu balina hareketi 20 Mayıs tarihinden beri tek bir saat içinde Binance borsasına yapılan en büyük BTC girişi oldu. 

  Glassnode ve Santiment firmaları, daha önce borsalarda soğuk cüzdanlara büyük miktarlarda BTC çekildiğini topluluğa duyurmuştu. Bu durum Bitcoin’in satış baskısını ortadan kaldırma şansı ve yakın vadede fiyat yükselişi anlamına geliyordu. Ancak balinalar daha fazla sabredemedi ve soğuk cüzdanlara çektikleri BTC’lerin bir kısmını yeniden Binance borsasına gönderdi

  BTC Fiyatında Düşüş Sinyalleri 

  Bir süredir Bitcoin fiyatının 30 bin dolar ile 40 bin dolar arasında sıkışıp kalması, yatırımcıları da tedirgin ediyor. Binance ve diğer borsalara balinaların Bitcoin yatırıyor olması, uzmanlara göre en büyük kripto para biriminin fiyatına olumsuz yansıyabilir. CryptoQuant’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin satış baskısının yüksek göründüğünü söyleyerek yatırımcıları düşüş hareketine karşı uyardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle