Kripto Para

Yine kazanan kasa çıktı! Kripto borsalarından kazanç rekoru

  Kripto para piyasasında volatilitenin yüksek olduğu dönemde borsaların ticaret hacmi yine rekor kırdı. Bitcoin fiyatındaki belirsizlikler devam ederken kripto para borsaları mayıs ayında da ticari hacim rekorunu tazeledi…

  Kripto para piyasasının aylardan beri devam eden yükselişi, mayıs ayında Çin’den gelen olumsuz haberlerin etkisi ile bozuldu. Bitcoin (BTC) fiyatı bu süreçte yüzde 50’den fazla düşüş yaşayarak pek çok kripto para birimini de peşinden sürükledi. 

  BTC fiyatında uzun zamandır devam eden yükseliş rallilerinin yerini alan sert düzelteme hareketleri yatırımcıları endişelendirdi. Özellikle acemi kripto para yatırımcıları, düşüş hareketlerinden olumsuz etkilenerek tasfiye oldu. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değeri 1.5 trilyon altına kadar geriledi.

  Kripto Para Borsaları Kazançlı Çıktı

  Yatırımcıların büyük bir çoğunluğu bu süreçte satın aldıkları kripto varlıklarda terste kalırken, borsalarda farklı bir tablo ortaya çıktı. Bu sürecin en çok kazananı ise kripto para borsaları oldu. Borsalardaki mayıs ayı ticaret hacminin 2 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıkması dikkatlerden kaçmadı. 

  Kripto para dünyasındaki borsa verilerine bakıldığında, bu durumun esasında sektör için yeni bir rekor olduğu da öne çıkıyor. Popüler kripto para borsalarının hacim seviyelerini inceleyen uzmanlar, tek bir istisna dışında hacmin 7 ay boyunca üst üste rekor kırarak yoluna devam ettiğini ifade ediyor.

  Coinbase İlk Sırayı Kaptı

  İşlem hacmi bakımından kripto para sektörünün en büyük borsası Binance, rakip borsaları arasında özellikle spot konusunda liderliğini korumayı başardı. Binance borsası, sadece tek başına 1.5 trilyon dolarlık hacme ulaşmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase ise itibari para – kripto para borsası olma açısından ilk sırada yer aldı. 

  Toplamda 198 milyar doların üzerinde ticari hacme ulaşan Coinbase, ABD’li kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği borsaların başında yer aldı. BTC fiyatının sert düzelteme yaşaması sonrasında bütün piyasansın kana bulanmasına rağmen borsaların hacim rekoru kırması analistlerin dikkatinden kaçmadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle