Kripto Para

Bitcoin Madencilik Konseyi’nden beklenen açıklama geldi!

  Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Bitcoin madenciliği şirketlerinin katılımıyla hayata geçirilen Bitcoin Madencilik Konseyi yeni açıklamalar yaptı. BTC enerji kullanımı hakkındaki son veriler merakla bekleniyordu…

  Bitcoin (BTC) kripto para birimi, çalkantılı bir piyasaya performansı ortaya koysa da yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Bitcoin Madencilik Konseyi, yeni bir araştırma raporu sonuçlarını yayınladı. Buna göre BTC’nin enerji kullanımındaki sürdürülebilirlik oranı yüzde 56’ya çıktı. 

  Bu açıklamalar, kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından açıklandı. Bunun beklenilenden daha fazla bir oran olduğunu söyleyen Salor, başarılı bir araştırma gerçekleştirerek madencilik verilerini incelediklerini aktardı. Bu araştırmaya Bitcoin madencilik ağının yüzde 32’si dahil edildi.

  Bitcoin Enerji Tüketiminde Sürdürülebilirlik

  Kripto para yatırımları ile bilinen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Büyük oranda sürdürülebilir enerji gördük. Bunların çoğu güneş, rüzgar, jeotermal ve nükleer enerjiydi. Bitcoin’in çok enerji harcadığını söyleyenler de aslında onu, yine önemsiz seviyede enerji harcayan ülke ya da bölgelerle kıyaslıyor.”

  Ünlü CEO, Bitcoin’in harcadığı enerjinin pek çok ülkede harcanan enerjiden çok daha az olduğunu ifade etti. Araştırma sonucunda ulaşılan yüzde 56 oranının ABD, Almanya, Güney Kore gibi ülkelerin kullandığı sürdürülebilir enerji oranlarından daha fazla olduğunu kaydetti.

  BTC’de Harcanan Enerji Karşılaştırıldı

  Kripto para madenciliğinde tüketilen enerji kullanımı hakkında önemli veriler paylaşan Saylor, dünyada harcanan enerji ile kıyaslama yapıldığını söyledi: “Bitcoin madenciliğini, tüm dünyada harcanan enerjiyle karşılaştırdık. Bitcoin, tüm dünyadaki enerji üretiminin %0.1’ini harcıyor. Bitcoin’in tüm dünyadaki enerji harcama oranı, ABD’de boşa harcanan enerjinin %2.8’ine eşit.”

  Çin’in baskıcı politikası yüzünden Bitcoin madencilerinin ülkeden göç etmek zorunda kalmasına da değinen Michael Saylor, şunları söyledi: “Çin’deki göç, eski cihazlarla olmayacak. Birçok eski cihaz orada kalacak. Çünkü onları taşımak da çok maliyetli bir durum. Göç eden madenciler, operasyonlarını bundan sonra yeni cihazlarla yapacaklar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle