Kripto Para

Terra iddialı yeni yol haritası ile telafi peşinde

  Terra Classic geliştiricileri, paylaştıkları yeni yol haritası ile topluluğu heyecanlandırdı! İddialı bir yol haritası paylaşan geliştiricilerin ücret yakım uygulaması ardından TerraClassicUSD’ye odaklanması dikkat çekti.

  Mayıs ayında eski adı ile UST olarak geliştirilen sabit kripto varlığın dolar sabitini kaybetmesi ile başlayan çöküş süreci ardından Terra ekosistemi telafiye hazırlanıyor! Değeri neredeyse sıfırlanan bir UST ve tepetaklak olan bir LUNA ardından yeniden ayağa kalkmak isteyen Terra blockchain’i için paylaşılan son yol haritası heyecan yarattı.

  Terra Blockchain’i Ayağa Kaldırmak İçin Mücadele Verilecek

  Eski adıyla UST olan algoritmik stablecoin’de yaşananları tekrar yaşamak istemeyen Terra ekosisteminde şeffaflık ve saldırılara karşı direnç, yeni yol haritasının merkezinde yer aldı. Son alınan %1,2’lik ücret yakım uygulamasının hemen ardından paylaşılan yol haritasında, Terra Blockchain ağını ayağa kaldırma hedefi göze çarptı.

  Terra Classic ağını temerrüde düşmüş bir gelişmekte olan ülkeye benzeten geliştiriciler, ağın borç yapılandırmaya ihtiyacı olduğunu vurgularken çözüm yolu olarak yeni adıyla USTC’nin yeniden dolar sabitine ulaşmasını gördüklerini söylediler. İlk olarak sabit varlığın yeni saldırılara karşı dirençli hale getirilmesi gerektiği ifade edilirken, USTC artından LUNC’nin büyütülme planları açıklandı.

  Amacına Ulaşan USTC’nin LUNC Etkisini Artıracağı Düşünülüyor

  Son yaşanan çöküşte zayıf karnı UST’den vurulan Terra, bu kez işi şansa bırakmak istemiyor. Kripto piyasasının dış etkenlere karşı dirençli ve gerçekten merkeziyetsiz bir sabit varlığa olan ihtiyacının altı çizilirken, USTC’nin bu amaç için yeniden ayağa kaldırılması isteniyor.

  Ayağa kalkarak amacına hizmet eden bir USTC’nin LUNC’ye faydası olacağı düşünülüyor. LUNC etkisini artırmak adına USTC’nin dolar değerine ulaşması için mücadele verecek geliştiriciler, %1,2 ücret yakma politikası ile LUNC destekleri vermeyi de ihmal etmiyorlar.

  Do Kwon’a Güney Kore’de Tutuklama Çıkmıştı

  Öte yandan geçtiğimiz haftalarda büyüleyici bir performans gösteren LUNC, iki günlük düşüş ivmesi ardından kamuoyuna duyurulan bir haberle yükselişe başladığı noktaya geri dönmüştü. Güney Kore Seul Mahkemesi, Terra’nın kurucusu Do Kwon hakkında tutuklama kararı çıkarttı. Kamuoyuna paylaşılan karar sonrası LUNC olumsuz etkilenirken, açıklanan yeni yol haritası ile bu olumsuzluklarının tamamının aşılması hedefleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle