Analist BTC’de balina baskısının biteceği zamanı açıkladı

  Bitcoin fiyatındaki belirsizlik devam ederken balinalardan gelen satış baskısı yatırımcıları tedirgin ediyor. Deneyimli kripto para analisti William Clemente, BTC’de balina baskısının ne zaman biteceğini açıkladı…

  Kripto para piyasasında “güçlü eller” veya “elmas eller” olarak adlandırılan Bitcoin balinaları, piyasa üzerinde satış baskısı oluşturmaya devam ediyor. BTC balinalarının birikim süreci devam ederken satış yapabilecekleri endişesi perakende yatırımcıyı tedirgin ediyor. Bitcoin boğaları 30 bin dolar desteğini şu ana kadar başarılı şekilde korumayı başardı.

  Kripto para piyasasındaki belirsiz hareketler devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı yaklaşık 40 gündür 40 bin dolar ile 30 bin dolar arasında gidip geliyor. Uzun bir süredir bu aralığa sıkışıp kalan Bitcoin’de artık karar verme süreci de yavaş yavaş yaklaştı. Yakın bir zamanda Bitcoin’in hızlı yükselişe mi geçeceği yoksa çakılmaya mı başlayacağı netleşecek.

  Bitcoin’de Karar Anı Yaklaşıyor

  Bitcoin’de son boğa koşusu sırasında zincir içi verileri inceleyerek başarılı analizler yapan William Clemente, kripto para topluluğundan büyük ilgi görüyor. Deneyimli analist Bitcoin fiyatındaki son durumu ve piyasanın gidişatını değerlendirdi. Mayıs ayında artan düşüşlerin ardından BTC, kripto para yatırımı yapan “zayıf ellerden” güçlü ellere geçti.

  Panik satışı yapan zayıf ellerin birikimleri, güçlü eller tarafından tamamen emilene kadar Bitcoin balinalarının birikim yapma sürecinin devam edeceğini belirtti. Ünlü analist, güçlü ellerin birikimi tamamlanınca Bitcoin piyasasında yeniden bir arz şoku yaşanacağını düşünüyor. İşte bu arz şoku gündeme geldiği sırada Bitcoin fiyatı yeniden hızlı yükselişe başlayacak.

  BTC Fiyatı Düştükçe Biriktiriyorlar

  Ünlü analist William Clemente, kripto para yatırımcılarına balinaların bu birikim süreçlerinde sabırlı olmalarını ve varlıklarını korumaları gerektiğini söyledi. Ünlü analistin bu ifadeleri, bir başka popüler analist Willy Woo’nun yaptığı son paylaşımla doğrulanmış oldu. 

  Willy Woo tarafından yapılan paylaşımda güçlü ellerin yani Bitcoin balinalarının birikim yapmaya devam ettikleri belirtildi. Verilerin incelendiğinde Bitcoin balinaları fiyat düştükçe dip seviyelerden yüklü miktarda alım yapmayı sürdürüyor. Ünlü analistlere göre balinalar doyuma ulaştığı zaman BTC arzı yeniden artacak ve fiyatlar hızlı yükselecek

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle