Kripto Para

Uzman avukat SEC-Ripple davasının biteceği tarihi açıkladı!

  Kripto hukuk uzmanı ve avukat Jeremy Hogan, başından beri yakından takip ettiği ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davanın 2022 yılına kadar uzayabileceğini düşünüyor.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Blockchain devi Ripple şirketine bir dava açtı. Ripple, o tarihten bu yana SEC’nin açmış olduğu bu dava ile meşgul durumda. SEC, Ripple’ın XRP’sinin menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın geçmişe dönük yaptığı XRP satışlarının suç teşkil ettiğini iddia ediyor. Ripple ise bu iddiaları reddediyor. Taraflar, davada Yargıç Sarah Netburn’e sundukları argümanlarla davadan galip olarak çıkmaya çalışıyor. 8 aydır devam eden davanın ne zaman biteceği ise belirsizliğini koruyor.

  Hogan Sürecin 2022’ye Sarkacağını Düşünüyor

  Davanın açıldığı günden itibaren davayı yakından takip eden kripto hukuk uzmanı ve avukat Jeremy Hogan, SEC-Ripple dava sürecinin 2022’ye kadar uzanabileceğini düşünüyor. Yeni bir video paylaşımında söz konusu davanın gidişatını değerlendiren Hogan, neden sürecin uzayabileceğine dair fikirlerini dile getirdi. Davada araştırma aşamasının 12 Kasım’da sonlanacağı düşünülüyordu ancak Hogan, bu sürecin de anlaşma aşamasını zora soktuğunu düşünüyor.

  Jeremy Hogan’ın Açıklamaları

  Jeremy Hogan, davada her iki tarafın da 12 Kasım tarihine kadar birbirlerinin ne kadar güçlü olduklarını bilemeyecekleri için bu sürecin düşünüldüğünden daha zorlu olduğunu ifade ediyor. Hogan, bu aşamada Ripple’ın kayıplarını azaltmak ya da kazançlarını artırmak adına bir süre daha beklemeyi göze alabileceğini söylüyor. Hogan’ın konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

  “Ripple’ın 20 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasındaki farkı umursamayacağını mı düşünüyorsunuz? Bence herhangi bir işletme bunu dikkate alır ve potansiyel olarak milyonlarca dolar tasarruf etmek için birkaç ay daha beklemeye isteklidir.”

  Dava Keşif Aşamasında

  Dava şimdilerde araştırma ya da keşif aşamasında ilerliyor. Bu süreçte taraflar, birbirlerine kendi iddialarını kabul ettirebilecek ya da mahkemenin kendi iddialarını onaylayacak olan argümanlarını topluyor. Hogan, Ripple’ın bu davayı “Piyasaların herhangi bir davada rahat hissetmesi gerektiğini ve XRP’nin yeniden borsalarda listelendiğini ilan ederek” bitirmek istediğini ifade ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle