DOGE milyonerinin şimdiki tercihi bu altcoin!

  Dogecoin (DOGE) sayesinde milyoner alan yatırımcı Glauber Contessoto, DOGE dışında hangi altcoine yatırım yapmaya başladığını anlattı. Contessoto, ayrıca önümüzdeki 5 yıl içinde hangi kripto paralardan yükselişler beklediğini de açıkladı.

  Los Angeles’ta bir müzik şirketinde çalışan 33 yaşındaki yatırımcı Glauber Contessoto, 5 Şubat tarihinde tüm malvarlığıyla Dogecoin (DOGE) aldı. Yaptığı yatırım işlemlerinin detaylarını 22 Nisan tarihinde CNBC’nin “Make It” isimli programında anlatan yatırımcı, DOGE 4,5 cent seviyelerindeyken 250 bin dolarlık DOGE aldığını söyledi. Bu yatırımı yapmak için elindeki malvarlığının yanı sıra hisse senetlerini satan ve hatta çevresinden de borç alan Contessoto, daha sonra DOGE sayesinde milyoner oldu. Contessoto, şimdi ise Cardano’ya (ADA) yatırım yapmaya başladığını söyledi.

  Yatırımcı Neden Dogecoin’e Bu Kadar Yatırım Yaptı?

  Dogecoin, Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında çok ciddi yükselişler elde etmeye başlamıştı. DOGE’un bu yükselişlerinde, Reddit platformunda bir araya gelen WallStreetBets oluşumu ile Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın verdiği desteklerin çok büyük oranda etkisi olmuştu. Tam da bu dönemlerin başında DOGE yatırımı yapan Contessoto, neden Dogecoin’e bu kadar büyük bir yatırım yaptığını şu sebeplerle açıklıyor:

  • Reddit’te bir araya gelen Dogecoin topluluğunu çok seviyor olması,
  • “Shiba Inu” cinsi köpeğin olduğu MEM’leri seviyor olması,
  • Elon Musk’ın Dogecoin’i destekliyor olması.

  Contessoto’nun DOGE HODL Planı Var

  Glauber Contessoto, CNBC’ye yaptığı açıklamasında, elinden geldiği kadarıyla DOGE yatırımı yaptığını söyledi. Yatırımcı “Dogecoin satın alabileceği harcanabilir geliri” olmadığı için tüm malvarlığını sattıktan sonra Tesla ve Uber hisselerini de sattığını ifade etti. Riskli bir yatırım yapan Contessoto, söz konusu açıklamalarında ayrıca DOGE 10 milyon dolara olana kadar HODL planı olduğunu da ifade etti. Yani yatırımcı, DOGE pozisyonu 10 milyon dolar değerine ulaşana kadar DOGE satmayacak.

  Artık Tüm Parasıyla ADA Coin Almaya Başladı

  Contessoto, kripto paralar hakkında “Bu şeyler büyümeye devam edecek” diyor. Buradan yola çıkan yatırımcı, 26 Ağustos tarihinde CNBC’ye bir açıklamada daha bulunarak, yeni yatırım hedefinin Cardano (ADA) olduğunu söyledi. DOGE pozisyonunu bozmadığını ancak eline geçen tüm paraları ADA’ya yatırmaya başladığını ifade eden Contessoto, ayrıca paylaştığı twette önümüzdeki 5 yıl içinde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple’dan (XRP) yükselişler beklediğini de ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle