Aion (AION) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, yatırımcıların radarına yeni giren ve hakkında araştırma yapılan AION Coin ile ilgili bilgileri sunacağız. Farklı uygulamaları yaratma alanında kullanılan AION Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları nedir, geleceğinde neler onu bekliyor, proje amacı ne gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

  AION Coin Nedir?

  AION Coin, zincirler arası geçişi sağlamak ve Blockchain oluşturmak için kullanılan Aion ağının kripto para birimidir. AION Coin, ilk olarak ERC-20 token olarak basıldı ve ardından kendi ağına geçiş sağladı. Nuco adında Kanadalı bir şirket tarafından üretilen AION Coin, 3. Jenerasyon Blockchain üzerinde çalışma niteliğine sahip bir projedir. AION Coin, Blockchainler arasında değer ve veri aktarımı için kullanılır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  AION Coin projesinin amacı yatırımcılara hem güvenli veri aktarım alanını vermek hem de kripto ticaretinde kullanılabilen bir varlığı sunabilmektir. AION Coin projesinin diğer bir hedefi ise Blockchain ağında, gündelik hayat içinde iletişim kurmayı sağlayacak bir alanı yaratabilmektir.

  Bu alan ile yatırıma dair konuşmaları ve etkileşimi yükselterek gelecekte, Bockchainlerin hep birlikte yer aldıkları tek bir ağ kapasitesini oluşturabilmeyi hedefliyor. Proje hakkında diğer bilgileri, https://aion.theoan.com/#whitepapers adresindeki Whitepaper’dan inceleyebilirsiniz.

  AION Coin Yorum

  AION Coin hakkında yorum yapan analistler ve yatırımcılar onun için pozitif ifadeleri kullanıyorlar. AION Coin’in her geçen start-up’larının yükseldiğini ve yakında daha popüler hale gelebileceğini ifade ediyorlar. Diğer yandan merkeziyetsiz finansal işlem alanında uzaklaşıp iletişim üzerine çalışan bu projenin kripto sektörüne bir yenilik kazandırdığını belirtmişler. Diğer yatırımcılar ile görüş alışverişini mümkün kılabilecek koşulları destekliyorlar.

  AION Coin Geleceği

  AION Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler değer kazanımı yönünde bir fikir beyan ediyorlar. Onlara göre AION Coin 2021 yılı içinde Temmuz ayı geldiğinde fiyat artışını grafiğe alabilir. Bu kapsamda ise fiyatını 0.20 dolar ile 0.25 dolar bandı arasına çıkarabilir. 2021 Eylül ayında dalgalı fiyatları öne alabileceğini, sene sonunda ise 0.35 dolar düzeyine çıkış yapabileceğini düşünüyorlar. 

  AION Coin Fiyatı

  Anlık verilere göre 1 AION fiyatı %aion+try% TL. Döviz cinsinden ise %aion+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, AION fiyatı 24 saatte %aion+yuzde%.

  AION Coin fiyatı, kripto para piyasasının volatilitesine be yatırımcılardan gelen satın alma talep oranlarına bağlı şekilde değişime uğrayabilir. Bu anlık değişimlerde doğru yatırım kararını vermek için güncel fiyat takibi yapılması gerekir.

  AION Coin Nasıl Alınır?

  AION Coin almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım: AION Coin, Binance, KuCoin, WazirX gibi kripto para borsalarından alınıp, satılabilir. Bu yüzden ilgili borsalar arasından tercih edilene erişilmelidir.
  • 2. Adım: Borsanın hesap oluşturma menüsüne giriş ardından gelecek KYC işlem adımları tamamlanıp, kaydedilerek hesap açılışı tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba yatırım amacıyla, borsanın para yatırma işlem sekmesine giriş ardından tercih edilen yöntem seçilerek para yatırılır.
  • 4. Adım: Bu adımda borsadan AION Coin paritesine erişim sağlanacak olan satın alma işlem sayfasına “kripto al“ menüsüne tıklanarak gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma alanında sunulan güncel fiyattan veya daha avantajlı fiyat girişi üzerinden AION Coin alım emri girilir. 
  • 6. Adım: Alım işlemi ardından hesabın çevrimiçi cüzdanına gelen coinler burada muhafaza edilebilir veya güvenlik şartları daha yüksek olan donanım cüzdanlarda saklanabilirler.

  Bütün adımları eksiksiz ve doğru biçimde izlediğiniz takdirde başarılı şekilde alımı tamamlayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  AION Coin avantajları:

  • Hız ve Düşük Masraf: AION Coin cüzdanlar arası transferde ve kripto para ticaretine dair takas işleminde düşük masraf, yüksek hız kriterleri ile işlem yapma imkanı sunar. 
  • Uygulama Satışı: AION Coin sahipleri, Aion ağında Blockchainde kullanılabilir uygulamaları satışa sunabilir ve AION Coin şeklinde ödeme alabilirler.
  • Ödül Kazanma: Aion ağında uygulama üreten ve projeye katkı sağlayan kişiler, ağın sunduğu belirli orandaki coin ödüllerini alırlar.

  Dezavantajları Ne?

  AION Coin dezavantajları:

  • İletişim Kurma Şartı: AION Coin sahibi olan ve uygulama üreticisi olarak Aion ağında olmak isteyenler, bu projenin gelecek hedeflerine katkı sağlamak zorundadırlar. Hedef ile tüm Blockchain kullanıcılarının iletişim sağladığı alanı kurmaktır. Bu yüzden yatırımcılar, diğer kullanıcılardan gelen iletişim taleplerine yanıt vererek, aynı zamanda sosyal alanda bunun tanıtımını yaparlar.
  • Sadırı Riski: AION Coin, çevrimiçi cüzdanlarda saklanırken ağda oluşabilecek saldırı halinde risk altına girebilirler. Donanım cüzdanlarda saklamayı tercih etmek ise bu riski ortadan kaldırır.

  Sonuç

  AION Coin, yatırımcılara uygulama üretme, satma ve diğer kullanıcılar ile iletişim kurma alanlarında avantajlar sunan kripto paradır. 2021 senesinde değer kazanabileceği analistlerce tahmin edilen AION Coin, topluluğunun etkisi ile benimsenme oranını yükseltebileceğe benziyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle