Aion (AION) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Aion ağında kullanıcılara pek çok avantaj sunan AION Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. 2021 ilk periyodu sonunda fiyatlanacağı belirtilen AION Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, onun için yapılan yorumlar ne yönde sorularına yazımızda yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Aion (AION) Coin Nedir?

  Aion (AION) Coin, halka açık uygulamaları geliştirebilmeye imkan sağlayan QAN ağının yerel kripto para birimidir.

  OAN ağına girmek, ağ içinde güvenli şekilde işlem yapmak için AION Coin kullanılır. Kar amacı gütmeyen The Open Foundation tarafından yönetimi yapılan OAN ağında, akıllı sözleşmeleri AION Coin kullanarak işleme sokmak mümkün hale geliyor.

  Aion Coin 2021 Yorumu

  AION Coin ve platformu analistler tarafından 3. nesil Blockchain olarak görülüyor. Bu yoruma ek olarak halka açık olan tüm sektörlerin arasında köprü olarak bulunabildiği belirtiliyor. Aion (OAN) ağı Ethereum ve Bitcoin Blockchain’lerini bir gurup modeli içinde buluşturabiliyor. Analistler bu yüzden AION Coin ile birçok ağda etkileşime girebilmek için pratik bir yol izlenebileceğini ifade ediyorlar. 

  AION Coin yatırımcıları ise Aion ağının ölçeklendirilebilirlik niteliğinden söz ediyorlar. Aion ağının hem kendini rahatlıkla yönetebildiğini hem de farklı Blockchainleri yaratmaya imkan sunduğunu aktarıyorlar. Bu ölçeklendirilebilirlik düzeyinin AION Coin işlemlerinin çok hızlı olmasına sebep olduğunu belirtiyorlar.

  Aion Coin Geleceği 2021

  AION gelecekte başarı olması beklenen altcoinler arasında yer alıyor. Analistler AION Coin’in yakın geleceğinde fiyat artışının olabileceğini belirttiler. Analistlere göre AION Coin 2021 senesi ilk periyodu sonunda 0.39 dolar ile 0.44 dolar bandı arasında olabilir. 2021 sene sonunda ise tekrar etkili bir değer kazanımını gündeme taşıyabilir. 

  Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 AION coin fiyatı %aion+try% TL. Döviz cinsinden ise %aion+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Aion fiyatı 24 saatte %aion+yuzde%.

  Stablecoinler hariç AION Coin ve diğer tüm kripto para birimlerinin fiyatları piyasanın yüksek volatilitesinde göre değişebilirler. Bu yüzden anlık fiyat takibiyle alım-satım yapılmalıdır.

  Aion (AION) Coin Nasıl Alınır?

  AION Coin almak için Binance, KuCoin, WazirX kripto para borsaları gibi AION Coin’e işlem listesinde yer vermiş kripto para borsası platformlarından tercih edilene erişilmelidir. Platform ana sayfasından “yeni kayıt“ sekmesine tıklanıp, ekrana gelen tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilmelidir. Tablo altından “onay“ kutucuğuna tıklanıp, hesap açılışı gerçekleştirilir.

  Yeni açılacak sayfadan “hesaba para yatır“ sekmesi tercih edilir. Gelen tablodan hesaba yatırılacak para birimi ve tutarı seçilir. Hemen ardından, tabloya işlemi için talep edilen kredi kartı veya banka hesabı bilgileri girilip kripto para hesabına para transfer edilir. Son sayfada “kripto para al“ sekmesine tıklanıp, ekrana açılan tablodan AION kripto para birimi, miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Alınan AION Coin miktarı hesapta görüntülenir. 

  Avantajları Neler?

  AION Coin avantajları arasında işlem hızı yer alıyor. Hem kripto para borsalarında hem de Aion ağında altcoin ile yapılan işlemlerde onay alma hızı yüksektir. Bu durum yatırımcıya işlemi için hedeflediği fiyatı kaybetmeden yatırma dahil olabilme avantajını sunuyor. 

  Diğer bir avantaj ise uygulama geliştirmek için gerekli olan pek çok dijital materyali alabilmeye imkan sağlamasıdır. Kullanıcılar AION Coin ile daha pratik bir şekilde daha karmaşık uygulamaları tasarlayabilirler. AION Coin sahipleri, kripto para cüzdanları arası sınır ötesi transferi düşük masrafla yaparlar.

  Dezavantajları Ne?

  AION Coin ile seri alım işlemlerinde kazanç olarak elde edilebilecek kar oranı popüler altcoinler ile elde edilebileceklerden daha düşüktür. Daha çok ağlar arasında geçiş, hızlı işlem yapma, uygulama üretme alanlarında etkili bir altcoindir. Bu açıdan yüksek kar hedefi olan hızlı yatırımcılara yeterli oranda hitap etmeme dezavantajına sahiptir.

  Fiyat oynaklığı ve çevrimiçi cüzdanda ağdan gelebilecek saldırı riski altında olma durumları ise diğer dezavantajlarıdır. Anlık fiyat takibini ve çevrimdışı saklama koşullarını gündeme getirir.

  Sonuç

  AION Coin herkese açık, başarı ile kullanılabilir uygulamaları tasarlamak isteyenlere hitap eden bir altcoindir. 2021 ilk yarı sonunda değer kazanabileceği öngörülüyor. Analistlerin yatırma değer buldukları bu altcoin’in gelecekte beklenen performansı gösterip gösteremeyeceğini birlikte göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle