Kripto Para

Son dakika: MicroStrategy yine yüklü miktarda BTC aldı!

  Kripto para sektörünün öne çıkan kurumsal firmalarından MicroStrategy, sık sık Bitcoin alımları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bitcoin yatırımlarına bir yenisini ekleyen şirket, piyasadaki gerilemeyle oluşan alım fırsatını da boş geçmedi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki türbülans tüm hızıyla devam ederken perakende yatırımcılar piyasa hakkında endişeler yaşıyor. Ancak perakende yatırımcıların BTC fiyatında yükseliş olup olmayacağını beklediği bu dönemde kurumsal yatırımcılar düşük seviyelerden Bitcoin toplamayı sürdürüyor.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı dev kurumsal firmalardan MicroStrategy, yine Bitcoin alımı haberiyle kripto para basınında gündeme geldi. Şirketin BTC alımlarına bir yenisini eklemesi, geçmiş dönemde olduğu gibi Bitcoin fiyatında ani bir yükseliş yaratmaması da dikkatlerden kaçmadı. 

  MicroStrategy CEO’sundan BTC Açıklaması

  Kripto para yatırımları ile ünlü MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 10 milyon dolar nakit karşılığında Bitcoin alımı yaptıklarını açıkladı. Dev şirket 43 bin 663 dolarlık maliyetle 229 adet Bitcoin’i daha rezervlerine kattıklarını açıklarken, BTC savunucularından da büyük destek gördü. 

  Bir dönem en büyük ve popüler Bitcoin destekçilerinden biri olarak gösterilen Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’e karşı tavır almasının yankıları piyasa üzerinde etkili oluyor. Ünlü milyarderin bu hamlesinin ardından BTC yatırımı yapan diğer dev şirketlerin ve milyarderlerin de tavrı merak konusu olmuştu.

  MicroStrategy Bitcoin Rezervlerini Arttırdı

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, piyasadaki son gelişmelere kayıtsız kalmadı ve Bitcoin’e olan inancını ve desteğini sürdürdü. Ünlü yatırım uzmanı sosyal medya paylaşımları ile Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki fikirlerini değiştirmeye çalışsa da başarılı olamamıştı. Bitcoin’i desteklemeye devam eden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin BTC rezervlerini güçlendirdi. 

  Kripto para dünyasının en fazla ve yüklü miktarda yatırım yapan şirketlerinden biri olarak bilinen MicroStrategy, son olarak hazinesinde 92 bin 079 adet BTC tutmasıyla öne çıktı. Edinilen bilgilere göre bu kadar yüklü Bitcoin yatırımının ortalama maliyeti ise 24 bin 450 dolar olması ilgiyle takip edildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle