Kripto Para

ADA coin ekibi El Salvador’da yetkililer ile görüşüyor!

  Son dönemlerde sık sık açıklamaları ile gündeme gelen Cardano’nun (ADA) kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, bu kez sektöre ilişkin olarak AMA yayınında konuştu. Hoskinson, söz konusu açıklamalarında El Salvodor genel anlamda kripto para piyasalarına ilişkin fikirlerini dile getirdi.

  Cardano’nun (ADA) kurucusu ve Input Output Hong Kong’un CEO’su Charles Hoskinson, son dönemlerde sık sık kripto para piyasasında gündeme geliyor. Gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan Hoskinson, genellikle yayınlarında Cardano’nun geleceği hakkında iddialı sözler dile getirerek gündeme geliyordu. Ünlü CEO, bir AMA yayınında daha izleyicilerin karşısına çıktı. Hoskinson’un gündeminde bu kez El Salvador ve genel anlamda kripto para piyasaları vardı.

  Charles Hoskinson’un Açıklamaları

  Charles Hoskinson’un AMA yayınında dile getirdiği açıklamalara göre Cardano ekibi, El Salvador’da yetkililer ile görüşmeler gerçekleştirmeye başladı. Ayrıca açıklamalara göre ekip, El Salvador Devlet Başkanı Niyab Bukele’yle de ayrıca bir görüşme planlıyor. Niyab Bukele, El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi ilan etmesinin arkasındaki isim olarak biliniyor. Charles Hoskinson, El Salvador konusu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Ülkeyi dijitalleştirmeyi ve Bitcoin’i yasal hale getirmenin de ötesine geçme konusunda ilgilerini aktardılar. Bu kapsamda, önümüzdeki 2-4 hafta içinde görüşmelerin daha da olgunlaşacağını düşünüyorum.”

  Cardano ve El Salvador

  Cardano’nun El Salvador ile görüşmelere başlamasının yanı sıra Cardano halihazırda Etiyopya hükümetiyle zaten bir süredir ortak bir çalışma içindeydi. Etiyopya ile yürütülen ortak çalışmanın temelinde, bir kimlik doğrulama uygulaması olan “ATA Prism” yer alıyor.

  El Salvador’da atılan Bitcoin adımından sonra muhalifler ve bazı vatandaşlar, bu adıma karşı çıkmaya başladı. Eğer ülkede kripto paralara yaklaşımlar bu yönde ilerlemeye devam ederse, bu durum Cardano’nun aleyhine olabilir.

  “Bir Süredir Ayı Piyasasını Hissettik”

  El Salvador’un yanı sıra Hoskinson, genel anlamda kripto para piyasası hakkında da fikrilerini dile getirdi. Hoskinson konuya ilişkin olarak “Aslında bir süredir ayı piyasasını hissettik. Dogecoin son 60 gün içinde değerinin yüzde 70’ini kaybetti.” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle