Altın mı Bitcoin mi? SkyBridge seçimini yaptı

  New York merkezli varlık yönetim şirketi SkyBridge Capital Bilgi Sistemler Yöneticisi Troy Gayeski, şirketin 2021’de altında ciddi bir yükseliş öngördüğünü belirtti. Gayeski ancak buna rağmen yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık fon bulunan şirketin, Bitcoin (BTC) yatırımı yapacağını açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Aralık 2020 ile Mayıs 2021 dönemleri arasında insanlarda ciddi bir yükseliş algısı oluşturdu. Bunun nedeni Aralık’ta başlayan ralli sonrası Mayıs dönemine kadar gelen üst üste fiyat rekorları oldu. Özellikle bu süreçte Bitcoin ile altın kıyaslamaları birçok kez gündeme geldi ve gelmeye de devam ediyor. Piyasalarda “Bitcoin mi, altın mı?” tartışmaları devam ederken, New York merkezli varlık yönetim şirketi SkyBridge, altından ciddi yükseliş beklemelerine rağmen Bitcoin’i tercih edecek.

  Troy Gayeski’nin Açıklamaları

  SkyBridge Capital Bilgi Sistemler Yöneticisi Troy Gayeski, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında şirket olarak 2021 yılında hem Bitcoin’den hem de altından yükseliş beklediklerini dile getirdi. Şirket, altından ciddi bir yükseliş bekliyor olmasına rağmen Gayeski’nin açıklamalarına göre tercihini Bitcoin’den yana kullanacak. Konuya ilişkin olarak Gayeski’nin açıklamaları şöyle:

  “Altından elde edeceğimiz kazancın daha fazlasını Bitcoin’den elde edeceğimizi düşünüyorum. Altın da yükselecektir ama Bitcoin’den daha fazla yukarı yönlü bir hareket bekliyoruz. Para politikası, Fed’in bilançosunu rekor seviyelere çıkardı, mali harcamalarla borçlar arttı.

  Doların değerinin düşmesi ile birlikte diğer alternatifler ön plana çıkacaktır. Fiat paralara alternatif olan tüm varlıklar önemli bir düzeltmeden geçti ve şu anda para arz büyümesinin yavaşlaması ile birlikte iyi bir noktadalar.”

  Piyasalarda Altın ve Bitcoin

  Kripto para piyasasında bilindiği gibi Bitcoin, 64 bin doların üzerine çıktıktan sonra 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolara kadar geri çekildi. Öte yandan geleneksel piyasalarda altın da yıl boyunca düşüş yaşadıktan sonra son dönemde elde ettiği yükselişler ile kaybettiği değerleri toplamaya başladı.

  Troy Gayeski, Fed’in para politikalarına da bağlı olarak altının yukarı yönlü hareketlerine devam etme olasılığının yüksek olduğunu ifade etti. Öte yandan şirketin kurucusu Anthony Scaramucci’nin de BTC boğasının bitmediğini düşündüğü biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle