Kripto Para

Bitci dev blockchain platformunda Türkiye’yi temsil edecek

  Türkiye merkezli blockchain uygulama şirketi Bitci Teknoloji, sektörde NFT işbirliği platformu için çok önemli bir teklif aldı. Dünyanın önde gelen blockchain platformlarından Universal Protocol Alliance teklifi dikkat çekti…

  Blockchain dünyasında hayata geçirdiği yenilikçi uygulamalar ile yerli kripto para sektörünün en çok konuşulan isimlerinden biri haline gelen Bitci Teknoloji, önemli hamleler yapmayı sürdürüyor. Şirket son olarak dünyanın önde gelen teknoloji firmalarının bir araya geldiği Universal Protocol Alliance platformuna davet edildi. 

  Aralarında Bittrex Global, CertiK, Fifth Era, Hard Yaka, Ledger, Trovio ve Uphold gibi sektörün önemli şirketlerinin bulunduğu Universal Protocol Alliance içinde Türkiye’den de şirket davet edildi. Bu topluluk bünyesinde oluşturulacak NFT iş birliği platformu için ülkemizden Bitci Teknoloji’ye üyelik daveti yapıldı.

  Önde Gelen Teknoloji Şirketleri Arasında Yer Aldı

  Kripto para dünyasından da tanınan Bittrex Global, CertiK, Fifth Era, Hard Yaka, Ledger, Trovio ve Uphold gibi sekötün ünlü teknoloji şirketleri arasında Bitci Teknoloji de kendisine yer buldu. Son dönemin en çok konuşulan teknolojilerinden NFT alanında ortak bir iş birliği platformunu hayata geçirmeye hazırlanan bu topluluk arasında ülkemizi Bitci Teknoloji temsil edecek.

  Üyelik başvuru sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından Bitci Teknoloji, bu tür bir platformda Türkiye’den yer alan ilk ve tek Blockchain şirketi olma başarısını gösterdi. Fintech ve Blockchain alanlarında Silikon Vadisi’nin en önemli girişimcileri arasında gösterilen Universal Protocol Alliance, sektörde devlerin buluştuğu bir platform olarak tanımlanıyor.

  Blockchain’in Geleceğini Belirleyebilir

  Matthew C. Le Merle’in Başkanlığını üstlendiği Universal Protocol Alliance, blockchain teknolojisinin geleceğinde önem taşıyan sistemi bulunan şirketleri bir arada topluyor. Yeni nesil finans alanında ezber bozan bir yaklaşım benimseyen protokolde sıfır karbon emisyonuna sahip yenilikçi projeler de gündeme gelmişti.

  Sıfır Bitcoin ve dünyanın işleme açık ilk karbon token’ı olan ‘UPCO2’ gibi yeniliklere imza atan platformun blockchain dünyasının geleceğini belirleyebilecek etkisi bulunuyor. Davetle alakalı açıklamalar yapan Bitci Teknoloji Kurucusu Çağdaş Çağlar, böylesine önemli bir proje içinde yer almaktan büyük mutluluk duyacaklarını söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle