Kripto Para

WallStreetBets topluluğu merkeziyetsiz uygulama çıkarıyor

  2021 yılında finans dünyasına damgasını vuran WallStreetBets topluluğu, piyasadaki manipülasyondan korunmak için harekete geçti. Topluluk, WSBDapp isimli merkeziyetsiz bir uygulama çıkararak bu sorunun üstesinden gelmeyi hedefliyor…

  Hem kripto para dünyasında hem de geleneksel finans dünyasında son dönemde adından sık sık söz ettiren WallStreetBets yine bir ilk imza atmaya hazırlanıyor. Dünyanın dört bir yanında ses getiren GameStop hisseleri ile gündeme gelen topluluk, borsada işlem gören ürünleri (ETP) dengelemek amacıyla harekete geçti.

  Piyasada oluşan manipülasyonlardan korunmak amacıyla WallStreetBets tarafından geliştirilen merkeziyetsiz uygulamanın tanıtımı yapıldı. WSBDApp adı verilen bu uygulama, blockchain ağında çalıştırılacak. Uygulama sayesinde piyasadaki manipülatif hareketlerden korunmak mümkün olacak. WallStreetBets’in kurucusu Jaime Rogozinski, finansal piyasalarla blockchain teknolojisinin birleşmesiyle piyasaların daha güvenilir ve şeffaf hale gelebileceğine dikkat çekiyor. 

  WallStreetBets’den Yeni Uygulama Duyurusu

  Edinilen bilgilere göre bu merkeziyetsiz uygulama üzerinde WallStreetBets’in kendi tokenı olan WSB kullanılacak. Bilindiği üzere WSB token geçtiğimiz ay, Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki fon platformu olan BSCstarter’da IDO yaparak kripto para piyasasına sürüldü. Yatırımcıların yakından takip ettiği gelişmeler ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı.

  WallStreetBets topluluğunun önde gelen isimleri, blockchain ve fintek alanındaki uzmanlar ile birlikte ETP çıkarmak için çalışmalara hız kazandırdı. WallStreetBets platformundan yapılan duyuruda, endeks fonuna benzeyen ETP’ler, tamamen merkeziyetsiz bir şekilde işlem görebileceği için uygulamada kullanılabilir.

  WallStreetBets Topluluğu Karar Verecek

  ETP’lerin tamamen merkeziyetsiz şekilde işlem görmesi ve yatırımcılara birçok varlıkla işlem yapma olanağı tanıması sebebiyle bu uygulamanın geliştirildiği belirtildi. WSBDApp adı verilen uygulama sayesinde ETP’lerin politik bağlantıları bulunan bankalar tarafından piyasa manipülasyonuna kurban gitmesi engellenmiş olacak.

  WallStreetBets topluluk üyelerinin katılımını sağlamak ve ETP’lerin nasıl dengeleneceğini belirlemek için birlikte hareket edecek formüller geliştiriyor. Ayrıcalıklı kişi ve kurumlar yerine topluluk üyelerinin kararları uygulanacak. Bu yüzden kararların bir otorite tarafından verilmesini sağlayan merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) alt yapısı kullanılacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle