Kripto Para

ADA ağı Alonzo güncellemesi için son düzlüğe girildi!

  Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson’un CEO’su olduğu Input Output Hong Kong’un (IOHK) resmi Twitter hesabı, Alonzo güncellemesi ile ilgili önemli bir paylaşımda bulundu. IOHK, Cardano test ağının Alonzo dönemine girdiğini açıkladı. Artık Alonzo hard forku için geri sayım başladı.

  Cardano’nun (ADA) kurucusu ve Input Output Hong Kong’un (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, birkaç gün içinde Cardano test ağında yapılması beklenen Alonzo güncellemesi için lansman tarihini açıklayacağını duyurmuştu. Hoskinson, yaptığı açıklamasında, güncellemenin 12 Eylül tarihinde gerçekleşeceğini bildirdi. Hoskinson’un açıklaması sonrasında ADA coin fiyatında ciddi bir artış görüldü. Kripto para yatırımcıları, ADA için bu açıklama sonrası gözünü kulağını 12 Eylül tarihine çevirdi.

  Cardano test ağı için bir bekleyiş süreci başladı. Bu süreçte daha sonra 27 Ağustos tarihinde IOHK resmi Twitter hesabından Alonzo güncellemesi ile ilgili heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Paylaşımda, Cardano test ağının Alonzo dönemine güncellendiği duyuruldu.

  IOHK Tarafından Yapılan Açıklama

  IOHK Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

  “Bugün (27 Ağustos), yeni bir yükseltme teklifi sunduk. Cardano Testnet zinciri sert çatalla Alonzo dönemi ve akıllı sözleşme yeteneğini etkinleştirin. Bu, önümüzdeki birkaç saat içinde yürürlüğe girecek. Bu önemli bir dönüm noktasıdır ve hard fork yapılmadan önceki son kritik aşamayı işaret eder. 12 Eylül için hedefte Cardano mainnet var.

  Önümüzdeki günlerde, ana sistemi yükseltmeye hazır olduğumuzdan emin olmak için kontrollü bir ortamda, Cardano ağı ve dönüştürücü bir çağın habercisi akıllı sözleşmeler kabiliyeti için son kontroller ve testler yapacağız

  İnanılmaz sıkı çalışmaları için özverili ekibimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca bizi bu noktaya getiren tüm DPT’lere, öncülere ve geliştirme ortaklarına ve tüm bu harika topluluğa…”

  Alfonzo Güncellemesi Öncesi Son Kontroller Yapılacak

  Açıklamalara göre en büyük hisse kanıtı zinciri artık akıllı sözleşmeler ana ağında etkinleştirilmeden önceki “son” aşamaya girdi. Ekipten Dimitris Poulopoulos, son Cardano 360 konferansında test ağını “kıyafet provası” olarak tanımlamıştı. Güncelleme ana ağa uygulanmadan önce geliştiriciler, güncelleme öncesi çözülmesi gereken tüm sorunları izleyecek.

  Cardano ağında Alonzo güncellemesi 12 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Cardano’nun Ethereum dönüştürücüsü ise önümüzdeki hafta faaliyete geçecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle