Kripto Para

ADA coin, Alonzo hard forkunda yeni gelişme

  Cardano (ADA) ağında yapılan Mary hard forkunun ardından, ağın kaderini değiştirmesi beklenen Alonzo hard forku için çalışmalar başlamıştı. Alonzo’ya geçiş yapmadan önce ağın test aşamalarından geçmesi gerekiyor. Blue ve Purple olan iki aşamalı testlerden Alonzo Blue resmen aktifleştirildi.

  Kripto para piyasası son dönemlerde kan ağlarken, Cardano (ADA) piyasanın geneline göre nispeten daha güçlü bir duruş gösterdi. Bunda, Cardano’nun kurucusu ve Input Output Hong Kong’un (IOHK) CEO’su Charles Haskinson’un yaptığı açıklamaların etkili olduğu düşünülüyor. Zira yakın dönemde Hoskinson, birçok kez ADA’nın kripto para piyasasında devrim yaratacak değişiklikler yaşayacağını belirten açıklamalarda bulunmuştu.

  Öte yandan ADA ağında yeni güncellemelerin geleceği de biliniyor. ADA son dönemlerde piyasaya ayak uydurarak kayıplar yaşamış olsa da birçok kişi ADA’daki düşüşlerin, gelecek olan güncellemeler ile yerini yükselişlere bırakacağını düşünüyor. ADA 56,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 5. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Öte yandan ADA’nın ticari hacmi de 4,5 milyar dolara yaklaştı.

  IOHK Yöneticisi Müjdeyi Verdi

  Cardano’nun arkasında yer alan, Hoskinson’un CEO’su olduğu IOHK’un üst düzey yöneticilerinden Tim Horrison, ADA ağındaki güncellemeleri bekleyen yatırımcıları çok sevindirecek bir paylaşımda bulundu. Horrison paylaşımında, Alonzo Blue hard forkunun başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtti. Horrison ayrıca ADA’nın ilerleyişinde bu adımın çok önemli bir kilometre taşı olduğunun da altını çizdi.

  Cardano ağında Mary güncellemesinden sonra yapılacak olan Alonzo güncellemesinin, ağın kaderini değiştirecek bir güncelleme olduğu düşünülüyor. Ancak Alonzo güncellemesinden önce bazı test adımlarının atılmasının gerektiği biliniyordu. Alonzo Blue ve Alonzo Purple test adımlarından ilki, böylece başarıyla atılmış oldu. Test ağlarındaki hard forklar gerçekleştirildikten sonra ADA, çok beklenen Alonzo hard forkuna kavuşmuş olacak.

  Blue Aşaması Başarılı, Sorun Çıkmazsa Yeni SPO Eklenecek

  Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Tim Horrison, Blue testinin başarılı olduğunu ve sorunsuz şekilde ilerlediğini aktardı. Horrison, bu aşamadan sonra ek testler yapılacağını ve bu testlerde de sorun olmaması durumunda yeni SPO’yu ağa entegre edeceklerini ifade etti. Cardano ekibinin daha önce yaptığı açıklamalara göre Alonzo hard forku yaz aylarında gerçekleştirilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle