Kripto Para

Cardano’da önemli güncelleme: Açık testnet başlatıldı

  Kripto para dünyasının en popüler altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) yeni güncellemelerle gelişim sürecini devam ettiriyor. Geliştirici ekibin son duyurusuna göre Cardano’nun Alonzo testneti “Purple” aşamasına geçildi…

  Altcoin yatırımcılarının favori coinlerinden olan Cardano (ADA) son dönemde yeni güncelleme haberleriyle gündeme geliyor. Kripto para yatırımcılarında ve topluluğunda uzun bir süredir beklenen Cardano Alonzo güncellemesiyle ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

  Cardano ağının arkasındaki şirket olan IOHK yeni duyurusu ile dikkatleri üzerine çekti. Geliştirici ekibi, Cardano’nun Alonzo testnetinin “Purple” aşamasına girdiği belirtildi. Daha önceden “Blue” ve “White” isimleriyle anılan yeni aşama Cardano ağında akıllı sözleşmeleri başlatmak için kullanılacak.

  Tamamen Halka Açık Hale Geldi

  Kripto para sektörünün en büyük proof of stake blockchaini olan Cardano ağı, bu tür güncellemelerle sektördeki gelişimini sürdürüyor. Yatırımcıların çok umutlu olduğu ve gelecekteki başarısını şimdiden gördükleri Cardano için süreç hızlı bir şekilde devam ediyor. Purple aşaması da Cardano ağında akıllı sözleşmelerin başlatılması için büyük bir adım atıldığını işaret ediyor.

  Cardano Alonzo Purple testnetin tamamen halka açık olduğu belirtildi. Bu sayede Plutus programının tüm üyeleri ve tüm stake pool operatörleri ile borsalar, Cardano Alonzo ağına katılabiliyor. Daha önceki aşamalarda bu sayının oldukça sınırlı olması, ağın gelişimi açısından büyük bir sorun olarak tanımlanıyordu.

  Cardano’da Akıllı Sözleşme Heyecanı

  Kripto para piyasasında da önemli bir yer edinen ADA coinin ağı Cardano, son güncellemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Alonzo Blue 50, Alonzo White ise 500 kullanıcı ile sınırlandırıldığı için yeterli etkiyi yaratmamıştı. Purple güncellemesi tamamen halka açık olduğu için şimdiden büyük ilgi gördü. Öte yandan Alonzo hard fork’unun ana ağda aktif hale gelmesinin birkaç alt aşamadan sonra eylül ayında tamamlanacağı planlanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle