Aavegotchi Nedir? Nasıl Alınır?

  AAVE ekibinin desteği ile piyasaya sürülen ve popülerleşen Aavegotchi (GHST)’yi bu yazımızda detaylı olarak ele alacağız. Aavegotchi nedir, GHST nasıl alınır, güncel GHST fiyat verileri, nasıl alınır, avantajları nelerdir ve bir yatırım olarak değerlendirilebilir mi sorularına cevaplar arayacağız.

  Aavegotchi Nedir?

  Aavegotchi (GHST), DAICO tarafından piyasaya çıkarılan bir kripto para birimidir. DAO ekibinin yönetim tokeni şeklinde piyasaya sürülmüş olan GHST, DeFi tabanlı koleksiyon ve NFT proje tipleri için oluşturulmuş bir projedir. Binance kripto para borsası ve diğer belirli kripto para borsaları tarafından listelenmiştir. Bu borsa içinde alım-satım işlemlerinde kullanılabilir, sanal cüzdanda saklanabilir ve diğer kripto para birimleri ile takasa girer.

  Aavegotchi bir proje olarak arkasında hem GHST Coin hem de DeFi ve NFT sektörünü bir araya getiren, bunları harmanlayarak sunan bir yapıdır. Önde gelen DeFi projesi Aave tarafından desteklenen ve piyasaya çıkarılan Aavegotchi (GHST), kısa bir dönemde iyi bir fiyat yükselişi ve talep elde etmiştir.

  Daha temel bir tamım ile Aavegotchi (GHST), Aave ekibi tarafından piyasaya sürülmüş olan NFT projesidir. DeFi diğer bir ifade ile merkeziyetsiz finans ile NFT alanının eşsiz niteliklerini birileştiren Aavegotchi (GHST), kısa dönem içinde önemli bir başarı elde etmişti. 

  Binance kripto para borsasında da listeye dahil olduktan sonra bir çok özelliği ile diğer kripto para birimlerinden ayrıldığı görülen Aavegotchi (GHST), direk olarak Aave protokolü üzerinden çalışır. Binance borsasında ise alım satım ve takas işlemlerine dahil olur.

  Aavegotchi Fiyatı Kaç TL?

  Türk Lirası cinsinden 1 Aavegotchi %aavegotchi+try% TL ve Amerikan Doları cinsinden fiyatı 1 Aavegotchi %aavegotchi+usd% Dolar. Son 24 saatte GHST fiyatı %aavegotchi+yuzde%. Güncel verilere göre belirtilen bu fiyat kripto para piyasasının volatilitesi yapısına bağlı olarak her an değişebilir ve fiyat güncellenir. Diğer yandan Aavegotchi (GHST) fiyatı işlem gördüğü kripto para borsasının likidite durumuna göre de fiyat değişimini gündeme getirir. Bu yüzden alım-satım işlemlerinde anlık fiyat takibinin yapılması gerekir.

  Aavegotchi (GHST) Nasıl Alınır?

  Aavegotchi (GHST) almak için güvenlir kripto para borsasından bir hesap açılışı gerçekleştirmek ve ardından hesabın sanal cüzdanına gereken miktarda para transferini yaparak, GHST alım emrini borsa platformu içinde tanımlamak gerekir.

  Aavegotchi (GHST) almak amacı ile internet üzerinden GHST’nin işlem gördüğü Binance kripto para borsası platformuna giriş yapılır. Erişim sağlanan ana sayfa alanından "kayıt ol" sekmesine girilir. Bu adım ile ekrana gelen tablo e-posta ve kimlik bilgileri ile doldurulup, "onay" kutucuğuna tıklanır. 

  Bu hesabın oluşması ile birlikte sistemin kişiyi yönlendirdiği yeni sayfa üzerinden "para yatır" sekmesine giriş yapılıp, kişisel bir banka hesabından veya karttan hesaba para transferi sağlanır. Ardından "kripto para al" sekmesine tıklanıp, açılan alandan TRY ile işlem yapılarak istendiği seçilip, Coin başlıklı bölümde ise Binance USD yani BUSD işaretlenir. Hemen ardından sayfanın sol üstünde yer alan "al-sat" seçeneğine ve ardından "klasik" sekmesine tıklanır.

  Tüm bu adımlar ile erişilen yeni ekranın sağından tekrar BUSD sekmesi seçilip, burada yer alan arama butonuna ise GHST yazılıp, alta gelen GHST/BUSD çitine tıklanır. Ardından açılan pencerede "GHST al" sekmesine girip, miktar tanımlaması ardından alım emri onaylanır. GHST sanal cüzdana yansır. Şu Anda GHST’yi TL ile almak için ancak Binance borsasındaki İnnovation Zone adı verilen alandan işlem yapılabilmektedir. Bu bölgede volatilitenin yüksek olduğu bilinmelidir. 

  Avantajları Nelerdir?

  Aavegotchi (GHST) avantajları arasında kripto para borsasında kısa vadede kazanç elde etme amacı olan traderlar için Inovasyon Coin olarak Inovasyon bölgesinde işlem yapma avantajı sunar. Kendi yazılımı ile uyumlu kripto para cüzdanları içinde özel anahtar kod altında saklanabilirken bir ödeme aracı olarak kullanılabilir ve cüzdanlar arasında en hızlı şekilde transfer edilebilir.

  Bu transfer işlemlerinde BTC’den çok daha düşük masrafı açığa çıkarırken, az masraf avantajını kullanıcılarına en iyi şekilde sunar. Aynı zamanda 7/24 ve saat kısıtlaması olmaksızın yurtdışına cüzdan ile gönderilir. Kullanıcılarına ödül kazanma imkanı sunar. Bunun için ise kripto para oyununu devam ettirmek ve belirli etkileşimlere girmek yeterlidir.

  Aavegotchi projesi hen kripto para piyasası oyunu içinde hem de DeFi üzerinde teminat olarak öne sürülebilen varlıkları sunar. DeFi kullanıcıları Gotchi protokolü ile etkileşime girmek için aToken olarak bilinen aLınk veya aUSDC gibi kripto paraları seçmek zorundadır. Kullanıcılar staking hediyesi olarak hem kripto para oyunu oynadıkça hem de etkileşim sağladıkça GHST kazanırlar. 

  Aavegotchi (GHST) İnovasyon alanında yapılan alım-satım işlemlerinde ekstra bir riski gündeme getirmez. Bu alan içinde İnovasyon Coin birimleri ile yapılan tüm işlemler risklidir, çünkü bölge Binance borsası içinde volatilitenin en yüksek olduğu alandır. Sistemin özünde bulunana bir risk ve fiyat değişim hızı hakimdir. Bu alanda Aavegotchi (GHST) gibi yeni yanları ile öne çıkan altcoinler traderlar için sunulur. 

  Aavegotchi (GHST) Yorum

  DeFi projelerine dahil olabilmesi, hızlı ve düşük işlem ücreti ile transfer edilebilmesi ve İnovasyon alanında işleme dahil olması sayesinde traderların yakın takibinde yer alıyor. Bu yönleri ile eriyen altcoinler yanında daha güçlü bir duruşa sahiptir. Genel olarak Bitcoin düşüşlerinden de ciddi etkilenmediği görülen GHST yatırım için trader’ların tercih edebileceği bir kripto para.

  Aavegotchi (GHST), Crypto Kitties projesine benzeyen yanı ve NFT sektörünün patlama yapması ile beraber gündeme gelmiştir. Coder ve Jesse Johnson tarafından hayata geçirilen Aavegotchi (GHST), projesi hem oyun içi kullanılabilen hem de DeFi teminatı olarak öne sürülebilen yanları ile ön plana çıkar. Bu iki nitelik onun en çok bilinen yanlarıdır. 

  Diğer öne çıkan yanı ise tabi ki de yüksek volatiliteli kripto para borsası alanında işlem görebilmesidir. Binace İnovasyon bölümünde yer alması onu İnovasyon Coin birimleri arasına da eklemiştir. Bu kripto para birimi bir trader’ın hemen hemen her alanda karşısına çıkıyor.

  Sonuç

  Aavegotchi (GHST), DAICO tarafından piyasaya sürülmüş olan kripto para birimi olarak tanımlanır. DAO ekibinin yönetim tokeni şeklinde piyasaya çıkış gerçekleştiren GHST, kısa süre ardından kripto para borsası İnovasyon alanına da giriş yapmıştır. 

  Binance kripto para borsası tarafından kısa süre sonra listelenmiş ve yüksek volatiliteli alanda TL ile alım-satım işlemlerinde yer almıştır. Kripto para borsası içinde sunulan sanal cüzdanlarda veya kendi yazılımı ile uyumlu masaüstü kripto para cüzdanlarında özel anahtar şifre altında saklanabilir ve diğer kripto para birimleri ile takasa girer. 

  Saklandığı cüzdanlar sayesinde transfer işlemleri yapılırken belirli kabul gören alanlarda ödeme aracı olarak kullanılabilir. Bir cüzdan diğerine transfer işlemi sırasında Bitcoin gibi eski kripto para birimlerinden çok daha az masrafı açığa çıkarırken, dakikalar için transfer olabilmektedir. Diğer yandan yurt dışında yer alan cüzdanlara gönderiminde avantajlı koşullar değişmez ve 7/24 işlem yapılabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle