Ziliqa (ZIL) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda güvenli ve hızlı ödemeleri tercih eden kurumsal şirketlerin yakın takibindeki ZIL Coin hakkında bilgiler sunacağız. ZIL Coin nasıl alınır, nedir, avantajları, dezavantajları neler, proje amacı ne, geleceğinde neler olabilir gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız. 

  Ziliqa (ZIL) Coin Nedir?

  Ziliqa (ZIL) Coin, saniyeler içinde binlerce işlemi yapmak için oluşturulmuş Ziliqa ağının kripto para birimidir. ZIL Coin Blockchain hız sorununu çözen kripto para olarak bilinir. ZIL Coin, verimli çiftçilik sloganı kapsamında stake edilebilir kripto paradır. Aynı zamanda ödeme aracı olan ZIL Coin, Zilliqa ile anlaşmalı oyun ve eğlence sektörü markalarından alınan ürünlere yönelik ödemelerde kullanılan bir araçtır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Ziliqa (ZIL) Coin projesinin amacı Visa ve MasterCard gibi geleneksel ve merkezi ödeme sistemleri rakip olacak kripto ödeme ağını kurmaktır. Bu amacına ulaşan proje Ziliqa ağı ve ZIL Coin birleşimi ile hızlı ödeme ve düşük işlem masrafını sunuyor. Diğer yandan kurumsal şirketlerin ödeme işlemleri için tercih ettikleri en güvenilir Blockchain ağı olmayı hedefliyor. Proje kurucusu Ziliqa Research, önemli miktarda ZIL rezervine sahip olarak kullanıcıları da risklere karşı korumayı amaçlıyor. Proje hakkında daha geniş kapsamlı bilgiyi ise şu linki tıklayarak https://docs.zilliqa.com/whitepaper.pdf ulaşabilirsiniz.

  Ziliqa (ZIL) Coin Yorum

  ZIL Coin hakkında yorum yapan analistler onun staking ve ödeme aracı niteliklerini birleştirmesi sebebi ile önemli ölçüde rağbet görebileceğini belirtmişler. Çünkü kurumsal şirketler hem yeni coin kazanmak hem de birbirlerine en hızlı ve düşük masraflı şekilde transfer yapmak istiyorlar. Bu iki avantajı da yakalayan projenin ileri geleneksel ödeme sistemlerinin önüne geçebileceği düşünülüyor.

  ZIL Coin Geleceği

  ZIL Coin geleceği hakkında tahminlerini ileten analistler, fiyat artışının oluşabileceğine dikkat çektiler. Uzman analistlere göre ZIL Coin, 2021 senesi Eylül ayında dikkat çekici bir değer kazanımını kayda alabilir. İlgili ayda ZIL Coin fiyatının 0.090 dolar ile 0.01 dolar bandı arasında dalgalanabileceği açıklandı.

  Ziliqa (ZIL) Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ZIL fiyatı %zilliqa+try% TL. Döviz cinsinden ise %zilliqa+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ziliqa fiyatı 24 saatte %zilliqa+yuzde%.

   ZIL Coin fiyatı, kripto para yatırımcılarından gelen alım taleplerine ve buna bağlı arz değişimine göre yeni bir yön alabilir. Diğer yandan piyasanın volatilitesine bağlı anlık değişimlere uğrayabilir. Güncel fiyat takibi yapmadan alış veya satış yönünde karar alınmamalıdır.

  Ziliqa (ZIL) Coin Nasıl Alınır?

  Ziliqa (ZIL) Coin almak için gerçekleştirilecekler şunlardır:

  • 1. Adım: ZIL Coin, şu anda Binance, Huobi Global gibi işlem hacmi geniş küresel kripto borsalarında işlemdedir. Bu borsalar arasından yapılan tercih ardından, ilgili boraya erişim sağlanmalıdır. 
  • 2. Adım: Borsadan hesap açılışı gerçekleştirilmeli ve sistemce iletilen KYC (kimlik tanımlama) adımları eskizsiz izlenip, kaydedilmelidir.
  • 3. Adım: Oluşan hesaba yatırıma başlamadan önce belirli tutarda para yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Borsadan ZIL Coin paritesine ulaşılacak olan satın alma işlem sayfasına giriş yapılmalıdır.
  • 5. Adım: Bu alanda görülen o andaki fiyat üzerinden veya daha avantajlı bulunan fiyat girişinden ZIL Coin alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan ZIL Coin miktarı hesabın çevrimiçi cüzdanında veya güvenlik şartları daha yüksek olan donanım cüzdanlarda saklanabilir.

  Tüm aşamaların doğru biçimde uygulaması ardından satın alma işlemi tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  Ziliqa (ZIL) Coin avantajları:

  • Hız ve Düşük Masraf: ZIL Coin ile özellikle cüzdanlar arası transfer işlemlerinde, işlem sınır ötesine olsa dahi dakikalar içinde transfer tamamlanır. Bu işlemde düşük işlem masrafı ödenir.
  • Pasif gelir: ZIL Coin sahipleri cüzdanlarında belirli vadede coin kilitleme yani staking işlemi üzerinden, vade sonunda yeni coinler kazanırlar.
  • Hızlı Ödeme: ZIL Coin ile eğlence sektöründen oyun sektörüne kadar birçok alanda yapılan alışverişlerde ödeme yapmak mümkündür.

  Dezavantajları Ne?

  Ziliqa (ZIL) Coin dezavantajları:

  • Sürekli Fiyat Takibi: ZIL Coin her kripto para gibi piyasa volatilitesine bağlı anlık fiyat değişimi yaşar. Bu durumda doğru yatırım için fiyat takibin anlık yapılması zorunlu hale gelir.
  • Saldırı Riski: ZIL Coin sanal cüzdanlarda saklanıyorsa, ağda meydana gelebilecek saldırılarda bakiye riske girebilir. Bu durum zor olsa da donanım cüzdanlarda saklama tercih edilerek risk ortadan kaldırılır. 

  Bu coin’in dezavantajları her kripto parada bulunan dezavantajlardır. Teknolojik bir yapıya sahip olduğu ve akıllı sözleşme üzerinden işlem sağladığı için kendine ait dezavantajları düşüktür. 

  Sonuç Olarak

  ZIL Coin, Ziliqa ağında staking ile pasif gelir elde etmeden, hızlı ödeme yapmaya kadar her alanda kullanılır. Analistler çok yönlü bu coin’in 2021’de yükselebilecek altcoinler arasında yer alabileceğini belirttiler. Beklenen fiyat tahminlerini tabloya alması halinde hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılarına kar sunabilir. Oldukça köklü bir geçmişi olan ZIL, bir çok önemli borsada listelenmiş durumda. Bu açıdan çok geniş bir kitleye hitap ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle