Kripto Para

HSBC, Asyalı zenginler için Metaverse projesini başlattı

  Dünyanın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan İngiltere merkezli HSBC, Asya bölgesindeki özel müşterileri için Metaverse portföyü oluşturduğunu duyurdu. “İsteğe bağlı Metaverse stratejisi” isimli portföy ile ilgili olarak bankadan gelen açıklamada, internetin bir sonraki önemli alanının Metaverse olacağı belirtildi.

  Dünyanın, 2021 yılının sonlarında büyük ve hızlı bir şekilde ilgi duymaya başladığı Metaverse evreni, sınırlarını yeni katılımcılarla ve yeni projelerle büyütmeye devam ediyor. Geleceğin sınırsız evreni olarak tanımlanan bu evrene yönelik çalışmalar artarken, bir yeni Metaverse adımı da dev İngiliz bankası HSBC’den geldi. Dünyanın en büyük bankacılık şirketlerinden biri olan HSBC, Asya’daki özel müşterileri için “İsteğe bağlı Metaverse stratejisi” isminde Metaverse portföyü sunmaya başladı. Banka, Metaverse’ün “internetin bir sonraki önemli alanı” olacağını savundu.

  HSBC’nin Kripto Fikirleri Değişti

  HSBC, daha önce kripto paralar hakkında sert açıklamalarda bulunmuştu. Banka daha önceki açıklamalarda kripto paralar için “hiçbir şekilde şeffaf değiller” yorumunda bulunmuş ve kripto para masası açma gibi bir planlarının olmadığını açıklamıştı. Ancak HSBC daha sonra fikrini değiştirmişti ve şimdi de dev banka Asya’daki özel müşterileri için Metaverse fonu oluşturdu. Gelen açıklamalara göre söz konusu Metaverse portföyü ilk aşamada sadece çok büyük net varlığı olan müşteriler için açılacak.

  Banka Müşterileri Adına Portföyü Yönetecek

  Asya’daki zengin müşterileri için Metaverse portföyü oluşturan HSBC, bu portföyü aktif olarak müşterileri adına yönetecek ve ayrıca banka proje kapsamında 5 alana odaklanacak. HSBC tarafından gelen açıklamalara göre banka bu aşamada altyapı, bilgi işlem, sanal teknoloji, deneyimleme ve keşif, insan arayüzü alanlarına odaklanacak. Ayrıca banka tarafından yapılan açıklamalara göre bu portföy, bankanın varlık yönetim departmanı tarafından yönetilecek.

  HSBC’ye Göre Metaverse 10 Yıl İçinde Çok Büyüyecek

  Asya’daki zengin müşterilerine yönelik Metaverse portföy adımı atan HSBC, konuya ilişkin açıklamasında “İsteğe bağlı Metaverse stratejisi” isimli fonun, 10 yıl içinde ciddi ölçüde gelişmesi beklenen Metaverse ekosistemindeki, küresel olarak oluşacak büyüme fırsatlarını değerlendirmeyi amaçladığını belirtti. HSBC Mart ayında hatırlanacağı üzere popüler Metaverse platformu olan Sandbox’tan arsa satın almıştı ve platforma dahil olan ilk küresel çaptaki bankacılık kuruluşu olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle