Ünlü analist BTC'den umutlu! İnanılmaz fiyatlara ulaşacak

  Kripto para piyasası uzun bir süredir yatay görünümde olmasına rağmen Bitcoin (BTC) yatırımcıları heyecanla mega boğayı bekliyor. Finans dünyasının tanınmış isimlerinden Lyn Alden, BTC’nin küresel servetten daha fazla pay alabileceğini öne sürdü.

  Kripto paraların geleceğin finans dünyasında ortaya koyabilecekleri potansiyelleri tartışma yaratıyor. Bazı analist ve strateji uzmanları, BTC’nin gelecekte finans dünyasının kalbinde olabileceğini iddia ediyor. Son olarak ünlü makro uzmanı Lyn Alden, BTC’nin zamanla küresel servetten daha fazla pay olabileceğini söyledi.

  Lyn Alden, verdiği röportajda BTC hakkında “kendi kendine emanet edilebilen, küresel olarak taşınabilir” bir dijital varlık yorumunu yaptı. Uzmana göre yatırımcılar, likit net servetlerinin daha yüksek bir yüzdesini bu sisteme dahil edecek. Alden yatırımcılara servetlerinin yüzde kaçını BTC’ye yatırmak isteyeceklerini sordu.

  BTC Piyasa Değeri Ne Kadar Olacak?

  Bu sorunun makul cevabını vermek için çok uçuk rakamlara çıkılabileceğini belirten makro uzmanı şunları söyledi: “Şu anki rakam yüzde 1’in çok küçük bir kısmı. Peki ya cevap yüzde 5 ya da yüzde 10 ise? Bitcoin sadece insanların genel olarak likit net servetlerinin birkaç yüzdesini yatırmak istedikleri bir varlık haline gelse bile inanması güç derecede büyük bir Bitcoin piyasa değerlerine ulaşılır.”

  BTC’de Yükseliş Eğilimi Sürecek Mi?

  Ünlü analist Lyn Alden, BTC’nin diğer para birimleriyle karşılaştırıldığında satılabilirlik, likidite ve ağ etkileri açısından avantajlı olduğunu söyledi. BTC’nin hangi ülkenin parasal tabanından daha büyük olduğu konusunun tartışıldığını ifade eden uzman şunları söyledi: “Bana göre buradaki ana fikir, ‘Tamam, genel olarak bu para birimlerinden daha mı iyi yoksa daha mı kötü’ diye düşünmek. Bu nedenle, cevabınız daha iyi olduğu yönündeyse, muhtemelen yükselmeye devam etmesini beklemelisiniz.”

  BTC’nin merkez bankaları tarafından basılan para birimlerine karşı daha avantajlı konumu, bu varlığın yükseliş potansiyelini güçlendiriyor. Lider kripto para birimi BTC, eylül aylarında tarihi olarak satış baskısı yaşıyor. Güncel piyasa verilerine bakıldığında BTC fiyatı 25 bin dolar üzerinde konsolide oluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle