Cumhuriyetçi Senatörden yatırım itirafı! Dipten BTC aldım

  Bitcoin ve kripto para dostu Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz, son açıklamasında yine lider kripto para birimine övgüler dizdi. Bu kez farklı olarak yaptığı bir yatırımdan bahseden senatör, dipten Bitcoin aldığını itiraf etti!

  2013 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletleri (ABD) senatosunda Cumhuriyetçileri temsil eden Ted Cruz, yine Bitcoin (BTC) ve kripto paralar hakkında olumlu açıklama yaptı. Merkez Bankası dijital para birimlerine (CBDC’lere) karşı olan ve kripto dostu olarak tanınan Cruz, en büyük dijital para biriminde “bullish” olduğunu itiraf etti!

  “Trilyonlarca Dolar Para Basıldı”

  Senatör açıklamalarında söze Biden yönetimini eleştirerek başlarken, basılan paralar nedeniyle “sarhoş denizciler” ifadelerini kullandı! Para harcama anlamında eleştirdiği Biden hükümeti hakkında eleştirilerine devam eden Cruz, “Trilyonlarca dolar bastılar. Ben bu yüzden Bitcoin’i destekliyorum.” ifadeleri ile neden BTC ile ilgilendiğini açıkladı.

  Washington yönetimini başkalarının paralarını harcamakla itham eden senatör, “Her pazartesi Bitcoin alıyorum. Şu anda 2 BTC’den biraz fazla var. Ama sürekli artıyor. Zaten bu dönemde de dipten aldım. Bu yüzden benim için volatilite çok önemli değil.” diyerek uzun vadeci bir kripto yatırımcısı imajı çizdi.

  “Ben Bitcoin’i Seviyorum”

  Katıldığı konferansta konuşmasına devam eden senatör, Bitcoin’de bullish olduğunu fakat henüz yeterince bilgi sahibi olmadığını söyledi. “Ben bu konferanstaki birçok kişiden Bitcoin hakkında daha az bilgiye sahibim. Ama her gün öğreniyorum. Her gün uzmanlarla konuşuyorum.” ifadeleri ile Bitcoin hakkında bilgi topladığını söyleyen senatör, yüksek enflasyondan da dem vurdu. “Son iki senedeki enflasyona bakın. Öğrenemedikleri için bu durumdayız.” sözleri ile öz eleştiri yaptı.

  Çin’i de BTC’ye karşı tutumu nedeniyle eleştiren Cruz, “Ben komünist Çin, Bitcoin’i neden sevmiyorsa o yüzden seviyorum. Çünkü sizi kontrol etmek istiyorlar. Paranızı istiyorlar. Bitcoin bu yüzden onları korkutuyor. Çinliler neden sevmiyorsa, Elizabeth Warren de o nedenle sevmiyor. Bitcoin’den korkuyorlar.” dedi.

  Madencilik İçin Teksas’a İşaret Etti

  Konuşmasında Bitcoin madenciliğine de değinen senatör, Teksas’ın bu iş için uygun olduğunun altını çizdi. Madenciler için neden Teksas’ın uygun olduğunu ise gerektiği zamanda ihtiyaç duyulan enerjinin sağlanabilmesi olarak belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle