Kripto Para

Mike Novogratz dip avcılarını uyardı: Çok tehlikeli!

  Galaxy Digital CEO’su ve dijital varlık yöneticisi Mike Novogratz, Terra çöküşünü hatırlatarak alttan alım konusunda takipçilerini uyardı. Son kripto çöküşünün gösterdiği gibi dibin tahmin edilemeyeceğinin altını çizen Novogratz, “Dipleri seçmek tehlikelidir” ifadeleri ile konuyu özetledi.

  LUNA Coin ve UST çöküşü kripto endüstrisinde bir gerçeği daha ortaya çıkardı! Bu gerçeğe Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz dikkat çekti ve dipten alımın risklerini bir kez daha hatırlattı. Tarihsel süreçte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi majör para birimlerinin bile %60’dan fazla düştüğünü hatırlataran Novogratz, “Dipleri seçmek tehlikelidir” sözleri ile tüm yatırımcıları uyardı.

  Dipten Alım İçin Terra İyi Bir Kötü Örnek!

  Novogratz, dipten alım konusuna Bitcoin ve Ethereum cephesinde %60’lara varan ve pek çok altcoin’de %80’lere ulaşan geçmiş düşüşleri örnek vererek gündeme getirdi. Ayı piyasasında dibin tahmin edilemeyeceğini ifade eden Novogratz’a bir örnek de Terra’dan geldi. Terra’da yaşananlar, yatırımcılar için adeta ders niteliği taşıyor. 120 dolardan başlayan düşüş ve gelinen nokta göz önüne alındığında, 40 milyar dolarlık yatırımcı hissesini yok eden bir düşüşün yol açabilecekleri kendisini belli ediyor!

  Terra’da Görüldüğü Gibi Piyasa Çok Daha Fazla Çökebilir!

  Terra piyasadan milyarlarca dolar sildi ve Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Fakir olduk” esprisiyle kaybettiği 1,6 milyar dolara atıfta bulundu. Novogratz ise Terra’nın gösterdiği gibi piyasanın çok daha fazla çökebileceğini ifade ederek, “Altlar yükseklerden yüzde 80’in üzerinde düştü. 2018’de bu düşüş yüzde 95 üzerindeydi. Bu yüzde 70 daha düştü. Demek istediğim, dipleri seçmek tehlikelidir.” dedi.

  Kripto Düşüşü Nerede Dip Yapacak?

  Amerikan Merkez Bankası (FED) tarafından artırılan faizler ve artan enflasyona bağlı olarak daha fazla faiz artışına yönelik güçlenen beklentiler kripto piyasasının son düşüşü ardındaki en önemli neden oldu. 500 milyar doları aşan kaybın yaşandığı son çöküşte yatırımcılar, trend dibinin neresi olduğuna yönelik tahminler paylaşmaya devam ediyor.

  En popüler kripto analistleri, BTC’nin 28 bin dolarda tutunmasını beklerken, bazı analistler daha aşağı hedefler paylaşabiliyor. Kimi analistler 30 bin doların altında bir fiyatın aşırı bir düşüşe yol açabileceğini ifade ederek dip tutturmanın gerçekten de imkansız olduğunu bir kez daha ispatlıyorlar. Novogratz’in da bahsettiği gibi dip seçmek gerçekten çok tehlikeli!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle