Ünlü analist BTC yerine bu altcoinleri biriktirecek

  Popüler kripto para analist Andrew Kang, ilk çeyrek için Bitcoin’in boğa hareketini sonlandırdığını söyledi. Deneyimli analist bu süreçte BTC yerine bazı altcoinlerden biriktirmeye başlayacağını belirtti…

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında belirsizlik sürüyor. Geçtiğimiz haftadan beri 25.000 dolardaki direnci 5. kez test eden BTC bu seviye üzerinde kalıcı olamadı. ABD’den gelen verilerin ardından Bitcoin fiyatında bir kez daha düşüş hareketi ağırlık kazandı ve 23 bin dolarlı seviyeler fiyatlandı.

  Piyasada volatilite devam ederken kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimler, görüş ve tahminlerini açıklamaya devam ediyor. Son olarak popüler kripto para analisti Andrew Kang, sosyal medya hesabından piyasayı yorumladı. Kang, Bitcoin fiyatında yılın ilk çeyreği için boğa momentumunun sona erdiğini düşünüyor. 

  “BTC Boğa Momentumu Şimdilik Bitti”

  Tecrübeli analist, 2023 yılının ilk 4 aylık kısmında Bitcoin fiyatının beklenen boğa hareketi için yeterli güç toplayamadığını belirtiyor. Kang, bu süreçte Bitcoin yerine bazı güçlü altcoinlerden biriktireceğini duyurdu. Öte yandan ünlü analist, Bitcoin fiyatı yeniden 20 bin dolarlı seviyelere gerilerse bu durumda Çin’in devreye girebileceğini söyledi. Eğer bu seviyelere geri çekilme olursa Çin’in desteği ile BTC’de yeniden yükseliş görülebilir.

  Popüler analist Andrew Kang, kripto para piyasasında Çin balinalarının hafife alınmaması gerektiği konusunda ilginç bir paylaşımda bulundu: “Son birkaç yılda kriptoya katılan pek çok kişi, Çin balinaları 2020’nin sonlarından 2022’ye kadar çoğunlukla net satıcı olduğu için bir Çin pump’unun gücüne hiç tanık olmadı. Sadece Kore pump’larının gücünü biliyorlar. Size Çin ekonomisinin 10 kat daha büyük olduğunu söyleyebilirim, pump’ları da öyle.”

  Toplayacağı Altcoinleri Açıkladı

  Bitcoin fiyatında, 2023 yılı boyunca iyimser görüşünü koruduğunu belirten Kang, yıl sonu için 30.000 dolar tahmini yaptı. Ünlü analist, büyük kazanç potansiyeli gördüğü ve biriktirmeye başladığı altcoin projelerini FIL, DOT, VET, EOS ve ICP olarak sıraladı. Popüler analistin bu paylaşımı kripto para topluluğunda büyük ilgi görürken, Filecoin (FIL) için, “Çin’in Bitcoin’i” tanımlaması epey dikkat çekti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle