Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Mayıs 2022

  İnişli çıkışlı bir grafik çizen kripto para piyasasında son dönemdeki satış baskısı devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki negatif görünüm, popüler altcoin fiyatlarındaki değer kaybını hızlandırıyor.

  Yatırımcılar piyasadaki gelişmeleri büyük bir endişeyle takip ederken 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasında gözler, ABD’de açıklanan enflasyon verisine çevrildi. Bugün açıklanan enflasyon verisi sonrası piyasada baş döndürücü hareketler görülürken en büyük kripto para birimi BTC fiyatı 29 bin dolarlı seviyelere kadar geriledi. 

  Kripto paraları yasallaştıran El Salvador son açıklamasında ortalama olarak 30.744 dolar seviyesinden 500 Bitcoin satın aldığını ve 15.3 milyon dolar ödediğini duyurdu. Ülkenin toplam BTC rezervi böylelikle 2.301’e yükselirken, bu hamle piyasaya olumlu etki etmedi.

  Deneyimli kripto para analisti Nicholas Merten piyasadaki düşüş eğilimine rağmen henüz ayı piyasası çağrısında bulunmanın zamanı gelmediğini söyledi: “Bu yüzden yine mutlak düşüş ve FUD’u vurgulamıyorum. Aslında diyorum ki ‘Belki biraz daha iyimser olmalıyız. Diğer insanlar korktuğunda açgözlü olmalıyız.”

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase kurucusu Brian Armstrong, 2022 ilk çeyrek finansal raporlarını açıkladı. Büyük kayıplar veren borsanın CEO’su, “Şu an bizim kapımızı çalan birçok kullanıcı var ve düşüş dönemleri genellikle bir değişim olarak görülür ve bunlar sıradaki döngüde bize fayda sağlayacak yeniliğin sıradaki katmanını oluşturmamıza yardımcı olacak.” açıklamalarıyla dikkat çekti. 

  Altcoinlerde ise Tron kurucusu Justin Sun, Terra ve UST’de oluşan destansı düşüşten sonra bir sonraki hedefin USDT olabileceğini söyledi. Ayrıca, TRX ve USDD’ye karşı potansiyel saldırılarla mücadele etmek için 2 milyar dolar ayıracağını hatırlatarak yatırımcılara güvence verdi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan alınan güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 3.30 oranındaki düşüşle 30 bin dolar desteği çalışıyor. Altcoinlerde ise ETH başta olmak üzere çok ciddi kayıplar yaşanıyor. Popüler altcoinler arasında SOL ve DOGE fiyatlarındaki değer kaybı yüzde 25’lere ulaşmasıyla yatırımcıları tedirgin ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle