Kripto Para

SBI Holdings’ten XRP müjdesi

  SEC davasından sonra pek çok borsada XRP işlemleri dondurulmasına rağmen SBI Holdings XRP işlemlerini sürdürüyor. Japonya merkezli kuruluş, hissedarlarına XRP hediye edeceğini açıkladı…

  Japonya’nın önde gelen finans ve bankacılık kuruluşlarından olan SBI Holdings, son duyurusu ile kripto para basınında da dikkatleri üzerine çekti. SBI Holdings, açıklamasında hissedarlarına Ripple (XRP) hediye edeceğini duyurdu. Şirketin resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, 100’den fazla hissedara katkıları için teşekkür amaçlı 20 dolarlık XRP hediye edilecek. 

  Kripto para dünyasında özellikle SEC davasından sonra büyük darbe yiyen Ripple şirketi, ABD’de görmediği ilgiyi Japonya’dan görmeye devam ediyor. ABD merkezli pek çok kripto para borsası, SEC davasının ardından XRP işlemlerini askıya aldığını açıklamış, bu durum XRP fiyatının çakılmasına sebep olmuştu.

  SBI Holdings Hissedarlarına XRP Dağıtacak

  Ripple şirketi, ABD’de bu sorunlarla boğuşurken, Uzak Doğu’daki kurumlardan tam destek görmüştü. Pek çok şirket XRP’yi menkul kıymet olarak görmediklerini belirtip XRP alım ve satım işlemlerine devam etmişti. Japonya’nın önde gelen finans ve bankacılık kurumu SBI Holdings, hissedarlarına teşekkür etmek amacıyla XRP dağıtımı yapacağını açıkladı. 

  Kurumun resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Tüm hissedarlarımıza, sağlamış oldukları katkıdan ötürü teşekkür ediyoruz. Hissedarlarımızın çalışmalarına ilişkin anlayışımız derinleşiyor. Hisselerimizi orta ve uzun vadede elimizde tutmaya devam ediyoruz. Bu amaç doğrultusunda, cari ara dönemde sağlanan hissedar menfaatlerine ek olarak, cari dönemin sonunda da hissedar hakları sağlayacağız.”

  31 Mayıs’a Kadar Başvuru Süresi Tanındı

  SBI Holdings’in hissedarlarına dağıtacağı XRP’nin tam olarak ne kadar olacağı 30 Haziran tarihinde belirlenecek. XRP hediyesi almak isteyen hissedarların ilk etapta başvuru yapmaları gerektiği ve bu başvuru süresinin de en son 31 Mayıs’a kadar sürdüğü açıklandı. Geçtiğimiz yıl XRP dağıtım programını başlatan SBI Holdings’in bu hamlesi sayesinde XRP, hissedarlar arasında itibarını korumaya devam edecek. SEC davasına karşılık bir hareket olarak yorumlanan bu kararda, XRP’nin itibarı ve değerinin korunması amaçlanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle