Yearn Finance (YFI) fiyatı ilk defa 50 bin doları aştı

  Yearn Finance’in yönetişim token’ı YFI, son dönemdeki yükseliş ivmesi ile dikkat çekiyor. Kripto para tarihinde ilk kez 50 bin dolar barajını aşarak bugün itibarıyla yeni bir dönüm noktasına girdi…

  Grayscale Investments şirketinin muhtemel Yearn Finance Trust için bir LLC kaydı ile kripto para biriminde rekor seviyedeki kazanç da ortaya çıktı. New York merkezli bir kripto para birimi yönetim şirketi olan Grayscale verilerinde paylaşılan bilgilere göre YFI fiyatı 50 bin doları aştı. Bu durum, yatırımcıların YFI için tekliflerini artırmaya yöneltti.

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettirmeyi başaran Grayscale, kurumsal talebi baz alarak kripto paralar biriktiriyor. Bu yüzden analistler genellikle kripto para satın alımlarını varlıklar için yükseliş trendi olarak değerlendiriyor. Grayscale şirketi yeni bir Yearn Finance trust’ı başlatmaya ilgi göstermesiyle birlikte boğalar devreye girdi. 

  YFI Fiyatı Yükselişe Geçti 

  Grayscale açıklamasının merkezi olmayan finans sektörüne yüksek profilli yatırımlar getireceğine inanan kripto para boğaları YFI yükseliş trendini başlattı. Güncel verilere göre YFI fiyatı 51 bin 859 dolar seviyesine kadar tırmandı. YFI, son 24 saatte %33, son 7 günde ise %60 oranında değer kazandı. Kripto para birimi Bu şekilde Bitcoin‘den önce 50 bin dolara ulaşmış oldu.

  BTC’den önce 50 bin doları aşmayı başaran YFI, bu seviyenin üzerinden işlem görmeye devam ediyor. Bununla birlikte kripto para yatırımcıları fiyatın daha da yükseleceğini düşünüyor. 

  YFI Fiyatı Daha Da Artacak Mı?

  Twitter’da paylaşım yapan anonim bir analist, YFI’nin Bitcoin’e karşı teknik okumalarına dayanarak 150 bin dolarlık bir değerleme için baskı yapabileceğini iddia etti. YFI/BTC döviz kuru yükseliş kanalından kırılma işaretleri gösterdiğini açıklayan analist şunları söyledi: 

  “Borsalardaki YFI arzı, lansmanından bu yana borsalarda en yüksek coin arzını gördüğü ve fiyatların düştüğü Kasım 2020’den bu yana kademeli olarak düşüyor. Bu durum da teslimiyetin gerçekleştiğini gösteriyor. YFI’daki bu kademeli düşüş, borsalarda daha az satış baskısı olduğu için sağlıklı ve olumlu.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle