Kripto Para

Yatırımcıların kripto paralara bakış açısı değişiyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 7 Nisan tarihinde akşam saatlerinde sert fiyat düzeltmeleri yaşadı. Bitcoin’in fiyat düzeltmesi haliyle birçok altcoini de etkiledi ve piyasalarda kızıl grafiklerin hakimiyeti ortaya çıktı. Böyle bir örneğin de yaşanmasının üzerine kripto para analiz şirketi Santiment, yatırımcıların kripto para piyasalarına bakış açısının değiştiğini açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) artıda tamamladığı Mart ayının ardından Nisan ayı başlarında da bu hafif toparlanmalara devam etti. Bitcoin’in toparlanması altcoinleri de yukarı yönlü etkilemişti. Üstüne bir de Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin küçülmesi, birçok altcoine rekor fiyat fırsatları tanıdı. Ancak kripto paraların volatil yapısı kendisini 7 Nisan akşamında bir kez daha gösterdi ve piyasalarda sert düşüşler gözlemlendi.

  7 Nisan akşam saatlerinde gelen fiyat düzeltmeleri ve geri çekilmeler, birçok yatırımcının büyük kayıplar vermesine neden oldu. Kripto para piyasalarının bu yönünü gözler önüne seren net bir örnek yaşanmış oldu. Bu örneğin üzerine kripto para analiz şirketi Santiment, farklı bir konuya parmak basarak çarpıcı bir açıklamada bulundu.

  Santiment şirketi tarafından yapılan açıklamalara göre kripto para piyasalarına yönelik bakış açısı “inanılmaz” derecede değişim göstermeye başladı. Gelen bilgilere göre kripto para piyasalarına bakış açısı, 2021 yılının en kötü seviyelerinde.

  Kripto Paralara Bakış Açısı “Aşırı Olumsuz” Bölgede

  7 Nisan akşam saatlerinde Bitcoin ani bir değer kaybı ile 56 bin dolar seviyelerine kadar çekildi. Öte yandan aynı süreçte lider altcoin Ethereum (ETH) da hızlı bir şekilde 2 bin dolar bandına kadar düştü. Santiment, bu fiyat hareketliliklerinin piyasaları sıra dışı bir şekilde sarstığını ifade etti.

  Santiment tarafından hazırlanan analiz raporuna göre Bitcoin’in 60 bin dolar altında seyretmesi, Bitcoin’e ve Ethereum’a bakış açılarını değiştiriyor. Bitcoin’in 7 Nisan tarihinde yaşadığı sert geri çekilme ile rapora göre bu bakış açısı “aşırı olumsuz” bölgeye geriledi.

  Santiment Durumu “Alım Fırsatı” Olarak Değerlendirdi

  Santiment, kripto paralara bakış açısının 2021 yılının en kötü seviyesine gerilediğini vurguladı. Ancak şirkete göre bu gibi olumsuz düşüncelerin yoğun şekilde ortaya çıkmaya başladığı dönemler alım fırsatı oluşturuyor. Şirket bu fikirlerini destekleyen bir de grafik paylaştı. Grafikte gerçekten de bakış açısının “aşırı olumsuz” bölgeye geldiği dönemlerden sonra fiyatların yükselişe geçtiği görülüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle