Kripto Para

BTC fiyatında çılgın tahmin: 2024 Nisan’a kadar 180 bin dolar olur mu?

  Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) geleceğiyle ilgili fiyat tahminlerinde bulundu. Kripto girişimcisi, Bitcoin’in 2024 yılında gerçekleşecek olan halving (yarılanma) öncesinde 6 haneli rakamlara çıkabileceğini söyledi. Tom Lee, lider kripto para birimi BTC ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı isimlerden Tom Lee, şirketinin son araştırma raporunda BTC geleceğine ilişkin görüşlerini bildirdi. Lee, henüz değerlendirme aşamasında olan spot BTC ETF başvurularının onaylanmasıyla birlikte kripto paralarda büyük bir ralli başlayacağını düşünüyor. Ünlü kripto para girişimcisi, BTC için fiyat tahmininde bulundu.

  BTC Fiyatı 6 Haneli Rakamlara Çıkacak

  Bilindiği üzere Bitcoin’in halving olayı 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşecek. Tom Lee bu zamana kadar BTC fiyatının 140 bin ila 180 bin dolar aralığına çıkabileceğini söylüyor. Uzmanın bu iddialı tahmini kripto para topluluğunu heyecanlandırmaya yetti. Çünkü bu iddianın gerçekleşmesi için BTC fiyatının şu anki seviyesinden yüzde 380 ila 520 arasında büyük bir değer artışı yaşaması gerekiyor.

  Tom Lee bu iddiasını spot BTC ETF başvurularının onaylanmasına bağladı. Uzman isim, onay verilirse günlük kripto para talebinin 125 milyon dolara çıkabileceğini söylüyor. Bu süreçte günlük arz 25 milyon dolarda kalacağı için dengenin sağlanması amacıyla fiyatın talebe göre artış göstereceğini ve BTC fiyatının 140 bin ila 180 bin dolar seviyelerine çıkacağını belirtiyor.

  Spot BTC ETF Başvuruları Ne Durumda?

  Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, şirketin kripto stratejisi başkanı Sean Farrell ile aynı görüşleri paylaşıyor. Farrell daha önceki açıklamasında spot BTC ETF’lerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte BTC günlük talebinin 4 ila 5 kat artabileceğini söylemişti. Kripto para dünyasında gözler SEC’in değerlendirmeye aldığı spot BTC ETF başvurularına çevrildi.

  Geçtiğimiz yıllarda kripto para piyasasının olgunlaşmadığını öne süren SEC, 30’un üzerinde spot BTC ETF başvurusunu reddetmişti. Geçen ay dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın başvuru yapması bu süreci tersine döndürebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle