Kripto Para

Yatırım Uzmanı Yusko: DOGE ve SHIB fiyatı sıfıra inmeli

  Finans dünyasının tanıdığı isimlerden Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, kripto paralarla ialgili açıklamalarda bulundu. Ünlü yatırım uzmanı, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) coin fiyatının sıfırlanması gerektiğini söyledi…

  Kripto para piyasasında volatilitenin yeniden yükselmesi dikkat çekiyor. Bu süreçte kripto para yatırımcıları, yatırım uzmanlarından gelen açıklamalara odaklandı. Youtube kanalı Altcoin Daily’e röportaj veren Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, kriptoların son durumunu değerlendirdi. Ünlü yatırımcının bazı altcoin projeleri için kullandığı ifadeler topluluğun tepkisini çekti.

  İlk olarak Cardano (ADA) hakkında açıklamalar yapan Mark Yusko, ADA coinin XRP’ye çok benzer olduğunu söyledi: “Bu Cardano bana XRP’yi hatırlatıyor. İnsanlar onu seviyor. Ancak geliştiriciler ve kullanıcılar onu sevmiyor gibi görünüyor. Gerçekten anlamadığım kısım da bu.” Yusko’ya göre popüler olmasına rağmen geliştiriciler ve kullanıcılar bul altcoinleri sevmiyor. 

  DOGE Topluluğunu Kızdıran Açıklama 

  Yatırım şirketi Morgan Creek Capital Management yöneticisi, XRP ve ADA coin hakkında olumsuz görüş bildirse de onları Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ile aynı kefeye koymayacağını söyledi. Bu altcoinleri karşılaştıracak kadar ileri gitmeyeceğini dile getiren Yusko, DOGE ve SHIB gibi popüler meme token fiyatlarının sıfırlanması gerektiğini iddia etti. Bu açıklamalar Dogecoin topluluğu üyelerini kızdırmaya yetti.

  Yusko ayrıca Morgan Creek Capital Management’in kripto para endeks fonunda neden XRP bulunmadığını açıkladı. XRP’nin çok merkezi tutulduğu gerekçesini öne çıkaran CEO, mevcut XRP tokenin büyük bir kısmının Ripple tarafından kontrol edilmesine dikkat çekti. Bu açıklamalar Ripple ile SEC arasındaki XRP kayıt dışı menkul kıymet davasından çok önce yapılmıştı. 

  En Beğendiği Altcoin Projeleri 

  Mark Yusko’nun eleştirilerine rağmen Morgan Creek Bitwise Dijital Varlık Endeks fonunda yüzde 2.2 oranında ADA yatırımı olması dikkat çekti. Şirketin Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en fazla tuttuğu kripto para birimi ADA coin oldu. Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, en beğendiği altcoin projelerini Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve Cosmos (ATOM) olarak sıraladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle