Kripto Para

Kriptolarda çılgın gelecek: “Kağıt para tanınmayacak”

  Kripto para piyasalarının yakından takip ettiği Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, kripto para birimlerinin geleceği hakkında çarpıcı tahminlerde bulundu. Dijital para birimlerinin kağıt paraların yerini alacağından emin konuşan Yusko, çılgın öngörüleri ile kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı!

  Kripto para piyasaları Birleşik Devletler baskısı nedeniyle zor günler geçirirken, Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko bu baskının başarıyı engelleyemeyeceğini savunuyor! Bitcoin (BTC) ve kripto paraların geleceği hakkında konuşan Yusko, çizdiği kripto para geleceği ile tüm yatırımcıların dudağını uçuklattı!

  “İnsanlar Bitcoin’de Bunu Unutuyor”

  Yusko, Paul Barron’a verdiği röportajda ABD Hükümeti’nin Bitcoin’i yasaklama yönündeki isteğine değindi. BTC’ye karşı ABD’nin bu girişimlerinin başarılı olamayacağını savunan Yusko, “İnsanlar, Bitcoin’in yüzde 80’inin ABD dışında tutulduğunu unutuyor. Amerikalılar bunun sadece yüzde 20’sine sahip.” ifadeleri ile konuşmasına giriş yaptı.

  Bitcoin’in düşük bir miktarının ABD’de olması nedeniyle yasaklama girişimlerinden etkilenmeyeceğini savunan Yusko, “Ve eğer Amerikalılar sıfırına sahip olsaydı, her gün işlemeye devam ederdi. ABD’de hiç düğüm olmasaydı. Eğer bir düğüm çalıştırmayı yasadışı yapsalardı. Paranızı itibari para birimi kanalları üzerinden içeri ve dışarı taşımayı yasadışı hale getirselerdi, Bitcoin bunu umursamazdı.” dedi.

  “Bitcoin Nijerya’da En Popüler Para Birimi”

  ABD kanadından devam eden yasaklayıcı tutum hakkındaki görüşlerini aktarmanın ardından Yusko, yüksek enflasyonun doğal bir sonucu olarak Bitcoin’in öne çıktığını söyledi. Yüksek enflasyonla mücadele eden ülkelerde BTC’nin popüler olduğunu Nijerya örneğinden anlatan Yusko, “Bitcoin bugün Nijerya’da en popüler para birimi, çünkü Nijerya nairası da Türk Lirası, Arjantin pesosu ve Venezuela bolivarı gibi ciddi değer kaybediyor. Dolayısıyla tüm bu varlıkların değeri altın ve Bitcoin gibi varlıklara kıyasla düşüyor.” dedi.

  “Gelecek Sanal Varlıkların”

  Bitcoin’in ve altcoin’lerin gelecekte daha fazla kitlesel benimsenme ile karşılaşacağını düşünen Yusko’nun dikkat çekici bir de öngörüsü var! Kağıt paranın gelecekte tanınmayacağını düşünen Yusko, “Kağıt parayı asla tanımayacak. Deri bir cüzdanı asla tanımayacak. Dijital bir cüzdanı tanıyacak. Umarım CBDC’leri, Bitcoin’i ve diğerlerini değil ama nihayetinde bu geçiş, tarihte yaşadığımız diğer tüm büyük teknolojik dönüşümler kadar temel ve kesin. Ama bunu yaşarken herkes bunu geçici bir heves olarak görüyor. İşte bu yüzden büyük fırsatları yaratan da budur.” ifadeleri ile gelecekten beklentisini açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle