Kripto Para

XBOX BTC ödemesi kabul edebilir

  Microsoft’un oyun severler için çıkardığı ünlü oyun konsolu Xbox ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Kullanıcılar için, Xbox mağazasında Bitcoin ile satın alma opsiyonunun ekleneceği öne sürüldü…

  Oyun dünyasının en popüler elemanlarından Xbox oyun konsolu ile ilgili ortaya atılan iddia, kripto para yatırımcılarının da ilgisini çekti. Kripto para basınında yer alan haberlere göre Microsoft’un Xbox mağazasında Bitcoin kullanarak satın alma seçeneğini ekleyebileceği iddia edildi. Oyun dünyasında giderek yaygınlaşan kripto para kullanımının Xbox mağazasında da aktif hale getirilip getirilmeyeceği merak konusu oldu.

  Kripto para topluluğunun heyecanlandıran bu dedikodular, Microsoft’un kullanıcılar için kripto para ödemeleri tanıtmasının ardından ortaya atıldı. Şirket, dünyaca ünlü oyun konsolu Xbox kullanıcılarını kapsayan bu konuda bir anket de düzenledi. Bu anketin ardından sosyal medyada Xbox mağazasında Bitcoin ile satın alma döneminin başlayacağı iddiaları çok konuşuldu.

  Xbox Mağazasında Bitcoin ile Satın Alma Seçeneği

  Reddit platformunda yayınlanan bir gönderiye göre şirket, Xbox’ın çevrimiçi mağazasına Bitcoin ile ödeme seçeneği getirmeye hazırlanıyor. Bu sistem ile ilgili olara kullanıcıların neler düşündüğünü öğrenmek için yeni bir anket başlattığı iddia edildi. Konuyla ilgili ekran görüntüsü paylaşan Reddit kullanıcısı, Xbox mağazasında Bitcoin ile satın alma seçeneğinin getirileceğini duyurdu.

  Microsoft’un Bitcoin ödemeleri hakkında kullanıcılara yaptığı anketin sadece Insider programı katılımcılarına yapıldığı öğrenildi. Öte yandan Microsoft, 2014 yılında Bitcoin ile Windows içeriklerinin satın alınmasına izin vermesiyle biliniyor. Microsoft kullanıcıları, 7 yıldır Windows içeriklerini Bitcoin ile ödeme yaparak satın alabiliyor. Ancak Xbox platformunda şimdiye kadar böyle bir uygulama yapılmadı.

  Bitcoin Destekçilerinin Onayını Aldı

  Kripto para topluluğu ve Bitcoin destekçileri, Xbox çevrimiçi mağazasında Bitcoin ile ödeme seçeneğinin getirilmesini olumlu karşıladı. Kripto para basınında yer alan haberlerden sonra Xbox oyun konsolu kullanıcıları da büyük bir heyecan yaşadı. Bitcoin kullanımının artmasının, BTC benimsenmesi konusunda fayda sağlayacağını düşünen uzmanlar da bu hamleyi desteklediklerini açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle