Kripto Para

ABD’li banka BTC’ye yatırım fırsatını kaçırmadı!

  ABD merkezli en eski bankalardan First Midwest bankası, Grayscale fonu üzerinden Bitcoin (BTC) yatırımlarını hızlandırdı. Bankanın SEC’e yaptığı resmi bildirimde haziran sonu itibarıyla 29 bin 498 Grayscale hissesine sahip olduğu ortaya çıktı…

  ABD merkezli geleneksel bankaların kripto para sektörüne olan ilgisi giderek artıyor. Kripto para ETF’lerinin yanı sıra dijital varlık saklama konusunda SEC’den onay bekleyen banka sayısı artış gösterdi. Öte yandan Bitcoin (BTC) yatırımlarında Grayscale üzerinden işlem yapan kurumsal şirketler de dikkatleri üzerine çekiyor.

  Kuruluş tarihi 1933 yılına kadar uzanan ABD’nin en köklü bankalarından First Midwest Bank, kripto para yatırımlarına hız verdi. Grayscale hisselerine yatırım yapan banka, bu sayede Bitcoin’e yatırım fırsatını da kaçırmıyor. Temmuz ayında kilidi açılacak olan bazı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerinin BTC fiyatına nasıl yansıyacağı da şimdiden merak konusu oldu.

  Bitcoin’leri Ucuzdan Alma Fırsatı 

  First Midwest Bank, Grayscale hisselerini arttırarak tüm dikkatleri üzerine çekti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) resmi bildiri yapan bankanın GBTC hisse sayısının ciddi şekilde arttığı görüldü. Haziran sonundan itibaren bünyesinde 29 bin 498 GBTC hissesi barındıran bankanın mart ayındaki bildirimi 7 bin 693 GBTC olarak yapılmıştı. 

  Kurumsal firmaların kripto para sektörüne yatırım yapmak istediklerinde tercih ettikleri Grayscale, kurumsal yatırımcılara kapısını sonuna kadar açmaya devam ediyor. ABD’den çok sayıda şirketin tercih ettiği yatırım aracı olan Grayscale’nin resmi web sitesinde de hisse fiyatları güncel olarak açıklanıyor.

  GBTC Primleri Ekside

  GBTC yatırımı yapmak isteyen finansal şirketler ve kurumsal firmalar 30 doların biraz üzerinde GBTC satın alabiliyor. Fakat 1 GTC hissesi primlerin ekside olması sebebiyle 27 dolardan işlem görüyor.

  Kripto para piyasasına yatırım yapmak isteyen kurumlar şu dönemde ucuz fiyattan GBTC hissesi toplamak istiyor. First Midwest Bank da bu fırsatı boş geçmedi ve son 1 ayda sahip olduğu GBTC hisselerini neredeyse 4 katına çıkarttı. Son olarak ABD merkezli dev yatırım bankası Morgan Stanley, GBTC hissesi satın aldığını açıklamıştı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle