Kripto Para

Dev şirket SHIB ödemesi almaya başlayabilir!

  Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu (SHIB), yakın zamanda çeşitli bölge ve işletmelerde ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başlayabilir. Bu konuda heyecan uyandıran bir sinyal, ABD merkezli elektronik ürün üreticisi olan Newegg’den geldi.

  Kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak kullanılma yaygınlığı, 2021 yılında gelen devasa büyümeler ile birlikte artış gösterdi. 2021’de sektöre birçok yeni yatırımcı girdi, yeni yatırımcıların sektöre getirdiği sermayeler ile kripto paralar ciddi oranlarda değer kazandı ve böylece kripto paralar daha geniş kitlelere ulaştı. Bu sayede bir döngü oluştu ve kripto paraların fiyatı arttıkça yeni yatırımcılar girmeye başladı, yeni yatırımcılar girdikçe fiyat artışları kendisini gösterdi. Bu yaygınlaşma, beraberinde kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılmasını da yaygınlaştırdı.

  SHIB’in Ödeme Yöntemi Olacağı Söylentileri Ortaya Çıktı

  Dünyanın pek çok noktasında, birçok işletme ve marka artık kripto paralar karşılığında mal veya hizmet satışı gerçekleştiriyor. Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu’nun (SHIB) da bir ödeme yöntemi olarak kabul görüp görmeyeceği de sektörde merakla beklenen olası gelişmeler arasında yer alıyor. Bu alanda güçlü bir sinyal, ABD merkezli elektronik ürün üreticisi Newegg şirketinden geldi. Newegg’in Twitter paylaşımı, yakında SHIB’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceği söylentilerini ortaya çıkardı.

  Newegg SHIB Kabul Etmeye Başlayabilir

  Newegg şirketinin resmi Twitter hesabı, Shiba Inu’nun geliştiricisi Shytoshi Kusama ile birlikte Shiba Inu’nun Twitter hesaplarını paylaşımına ekleyerek “Bize DM’den ulaşın. Size bir sorumuz var” ifadelerini kullandı. Newegg’in Shiba Inu ile ilgili bu paylaşımı, haliyle SHIB topluluğunda büyük bir heyecana yol açtı. Zira topluluk, Newegg şirketinin, SHIB’i bir ödeme seçeneği olarak platforma ekleyebileceğini düşünmeye başladı.

  Newegg’in Önceki Kripto Adımları da Büyük Etken

  Newegg şirketinin paylaşımının heyecan yaratmasının arkasında güçlü bir etken daha bulunuyor. Şirket, en şaşaalı dönemlerini yaşadığı sırada, Nisan ayında Dogecoin’i (DOGE) ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı. Öte yandan şirketin Bitcoin’i (BTC) bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başlama adımları ise 2014 yılına kadar uzanıyor. Hatta Newegg şirketi, 2014 yılında Bitcoin ile ödeme almaya başlayan ilk büyük şirket olma unvanını elde etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle