Kripto Para

Dev ödeme şirketi Ripple ile ortak oldu

  San Francisco merkezli fintech devi şirket Ripple, Avustralya merkezli dev ödeme şirketi ile başlattığı ortaklık bünyesinde harekete geçti. Avustralya’nın en büyük ödeme şirketleri arasında yer alan Novatti başlatacakları Güney Asya projesi ile ilgili ilk açıklamayı gerçekleştirdi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yaşadığı zorlu sürecin devam ettiği bugünlerde toparlanma başlayan Ripple şirketi yeni hamlelerde bulunuyor. Ripple şirketinin altyapısını kullanan ödeme şirketlerinin sayısı da her geçen gün artıyor. Ripple’ın İsteğe Bağlı Likitide (ODL) ürününü kullanarak transfer işlemlerini mümkün kılacak şirketlere bir yenisi daha eklendi. Avustralya merkezli ödeme şirketi Novatti, geçen sene başlayan ortaklık çalışmalarının tamamlandığını ve ilk proje için hazırlıkların başladığını açıkladı.

  Avustralya’nın önde gelen ödeme şirketleri arasında yer alan Novatti, gerçekleştirdiği açıklama ile Ripple altyapısını kullanarak Güney Asya projesi için ilk adımı attıklarını açıkladı. Bu ortaklık ile bölgede daha geniş faaliyet alanına sahip olmayı hedefleyen şirket müşterilerine birçok yeni hizmet ve kolaylık sağlayacak.

  Ripple ortalığı ile Novatti müşterileri anlık transfer yapabilecek

  Avustralya’nın dijital bankacılık ve ödeme sistemleri konusunda en gelişmiş hizmetlerini sağlayan şirketleri arasında yer alan Novatti, 2020 yılının aralık ayında popüler blockchain şirketi Ripple ile görüşmeleri başlatmıştı. Uzun zamandır devam eden ortaklık görüşmelerinin tamamlandığı ve Güney Asya projesinin hayata geçirilmesi için ilk adımın atıldığı açıklandı.

  Ripple ve Novatti ortaklığı ile ödeme şirketinin müşterileri anında transfer seçeneğine sahip olacak. Şirket müşterilerinin Filipinler’e anında transfer yapabilmesi için başlattığı ortaklık bünyesinde ODL ürününü benimseyen yerel havale hizmeti sağlayan şirketler arasında yer alan iRemit ile de ortaklık kurdu.

  Novatti Güney Asya pazarında genişlemeyi hedefliyor

  2020 yılının sonundan bu yana devam eden ortaklık görüşmeleri bünyesinde atılan bu ilk adımın devamının gelmesi bekleniyor. Novatti şirketi Ripple ortaklığı ile Güney Asya bölgesindeki hakimiyet ve faaliyetlerini arttırmayı planlıyor. Ortaklık ile rakip firmalarla rekabet gücünü arttırmayı ve müşterilerine yenilikçi ödeme hizmetleri sunmayı hedefleyen şirket, son dönemlerde Apple Pay ve Samsung Pay gibi dev kurumlarla da ortaklıklar gerçekleştirdi.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle