Kripto Para

Dev Bitcoin anketi sonuçlandı. Bitcoin fiyatı kaç dolar olacak?

  Finans dünyasının dev kuruluşlarından Goldman Sachs öz sermaye piyasaları müdürü Max Milton yeni açıklamasıyla dikkat çekti. Şirketin kendi müşterilerine yaptırdığı Bitcoin anketi sonuçları büyük ilgi gördü…

  Goldman Sachs, kendi müşterilerine Bitcoin (BTC) anketi yaptırdı. Bticoin ve diğer kripto para birimlerinin de yer aldığı ankete 280 Goldman Sachs müşterisinin katıldığı belirtildi. Bu anket sonuçlarında Bitcoin için ortaya çıkan netice bullish oldu. Anket sonuçlarını Max Milton duyurdu.

  2018 yılında kurduğu ticaret masasını sonradan kapatan Goldman Sachs, bu sene mart ayında yeniden açmayı planlıyor. Finans devi, bu hamleye ek olarak kendi bünyesinde dijital varlık ve kripto para araştırmalarına yoğunlaşan özel bir ekibe de destek vermesiyle dikkat çekiyor. Goldman Sachs tarafından düzenlenen Bitcoin ve kripto para anketi büyük ilgi gördü.

  Goldman Sachs Bitcoin Anketi Sonuçları

  Araştırma ekibi, 280 farklı Goldman Sachs müşterisinin katılımı ile gerçekleşen bir kripto para anketi düzenledi. Kripto para basınında yer alan haberlere göre bu müşterilerden yüzde 40’ı kripto para piyasasına halihazırda giriş yapmış ve kripto para sahibi olan yatırımcılardan oluşuyor. Anket sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 41’i ise spot piyasasında işlem yapıyor.

  Goldman Sachs müşterilerinin yüzde 28’i Bitcoin fiyatının son 1 sene içinde yaşadığı yükselişin makroekonomik gelişmeler tarafından tetiklendiğini söylüyor. Katılımcıların yüzde 57’lik bir oranı da BTC yükselişindeki asıl sebebin kurumsal yatırımcı talebi ile açıklandığını vurguluyor

  Bitcoin Fiyatında Dikkat Çekici Tahmin

  Goldman Sachs anketine katılan müşterilerin yüzde 61’i yatırım sepetlerindeki kripto para birimlerinin gelecek 1 veya 2 yıl için artmasına kesin gözüyle bakıyor. Bu müşterilerin yüzde 54’ü de lider kripto para birimi Bitcoin fiyatının 1 sene içinde 40 bin dolar ile 100 bin dolar arasında olabileceğini söylüyor. 

  Fiyatın 12 ay sonra 100 bin dolardan daha fazla olacağını iddia edenler de yüzde 22 oranında pay kaptı. Kripto para yatırımlarının zor ve riskli olduğunu söyleyen anket katılımcılarının yüzde 34’ü regülasyon olmamasından şikayet ederken yüzde 24’ü yasal sıkıntılara işaret etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle