Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 31 Temmuz 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatı, kısa bir süre konsolide olsa da yeniden yönünü yukarı çevirmeyi başardı. 40 bin dolar direncini sert bir şekilde kıran BTC fiyatı hızlı yükselişiyle altcoinleri de peşinden yukarı taşımaya başladı.

  31 Temmuz Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarına etki eden önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  BTC yatırımı yapan kurumsalların sayısı her geçen gün artarken fiyatın yükselmesini destekliyor. Son olarak 45 milyar dolarlık varlığı yöneten ABD merkezli dev GoldenTree Asset Management, Bitcoin’i satın aldığını duyurdu

  Ödeme hizmetleri sağlayıcısı Mastercard CEO’su Michael Miebach, şirketin kripto para birimi alanında olmasının önemli olduğunu söyledi. Ödeme devi yöneticisi, şirketin yeni girişimlere yardımcı olmak için yeni bir girişim ve merkez bankaları için sanal bir test platformu geliştirdiğini açıkladı.

  Kazakistan, küresel topluluktan yatırım çekmek ve yerel yatırımcıları teşvik etmek için ülkedeki tüm kripto para şirketlerine finansal işlemler konusunda serbestlik tanıdı. Buna göre artık kripto borsaları dahil tüm dijital para şirketleri Kazakistan’da banka hesapları açabilecek ve tüm finansal hizmetlere erişebilecek.

  Euro Pacific Capital CEO’su ve sıkı bir altın yatırımcısı olan Peter Schiff, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un şirketin Bitcoin ile ilgili uzun vadeli planını eleştirdi. “Bitcoin’ini mezara götürmenin zor olduğunu” söyleyerek Saylor’u ti’ye alan altın yatırımcısı dikkatleri üzerine çekti. 

  Altcoinlerde ise deneyimli kripto para analisti Lark Davis, ağustos ayında yükseliş beklediği 5 kripto para birimini listeledi. Ünlü analist, önümüzdeki haftalarda yükselişe geçebilecek altcoinleri ETH, MATIC, LUNA, DOT ve ADA şeklinde sıraladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel veriler kripto para piyasasının genelinde yükseliş sinyalleri gösteriyor. BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 6.33 oranında yükselerek 41.547 dolardan işlem görüyor. En büyük ilk 10 kripto para birimi içindeki tüm altcoinler değer kazanırken Polkadot (DOT) fiyatı yüzde 11’den fazla yükselerek yatırımcısını sevindiriyor. Cardano (ADA) fiyatındaki yükseliş ise beklentileri karşılamıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle