Kripto Para

Bitcoin'den yeni bir rekor: 1.5 yılın en yükseğinde!

  Lider kripto para biriminin son dönemdeki yükselişi tüm metriklere yansıyor. Açıklanan Wikipedia ziyaret sayılarına göre Bitcoin, Haziran 2022’den bu yana en yüksek sayfa ziyaret sayısına ulaşmayı başararak son 1,5 yılın rekorunu geride bıraktı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yakaladığı yükseliş ivmesi ile kendine ait tüm rekorları kırmaya devam ediyor. İnternetin en büyük ansiklopedisi Wikipedia’dan gelen son sayfa ziyaret sayısı verileri, BTC’nin artan popülaritesini gözler önüne serdi. Son veriler, Bitcoin’in Wikipedia sayfasına yapılan Ekim ayı ziyaret sayılarının son 1,5 yılın zirvesini geride bıraktığını söylüyor!

  Son 1.5 Yılın Zirvesi Görüldü

  Bitcoin’in Wikipedia sayfası, 24 Ekim’de yaklaşık 13 bin 500 ziyaret çekerek önemli bir rakama ulaştı. Haziran 2022’den bu yana en yüksek değer olan bu sayının ise ardında ise yükselen fiyat yanında spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu olduğu düşünülüyor.

  The Block tarafından derlenen veriler de bu savı destekliyor. Derlenen veriler lider kripto para biriminin 13 bin 500’e yaklaşan sayfa ziyaret sayısının ardında spot Bitcoin ETF onay potansiyeline yönelik umut verici olasılıkların bulunduğu ifade edildi.

  “Aylar İçinde Gerçekleşebilir”

  Pek çok spekülasyona yol açan ve bu nedenle Bitcoin’deki artışın da itici gücü olan spot Bitcoin ETF’lerine yönelik belirsizlik de devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Grayscale’in daha önceki ETF başvurusu reddedilmişti. Fakat dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock tarafından yapılan ve devamında en büyük varlık yönetim şirketlerinin peşi sıra ilettikleri ETF başvuruları ise bu sefer onaya kesin gözüyle bakılmasına yol açtı.

  Konu ile ilgili değerlendirme yapan JP Morgan analistleri ise geride bıraktığımız haftalık raporlarında spot BTC ETF’sine önemli bir yer ayırdılar. Raporda, “Spot Bitcoin ETF’sinin onaylanacağı tarih zamanlaması belirsizliğini koruyor” ifadeleri geçerken, onay tarihine ilişkin önemli ipuçları da yer aldı. Analistler, “Aylar içinde ve büyük olasılıkla Ark Invest ve 21Shares başvurularının son tarihi olan 10 Ocak 2024’ten önce gerçekleşmeli” ifadelerini kullanarak olası gördükleri tarihi paylaştılar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle