Kripto Para

Elon Musk DOGE’u Ay’a gönderdi!

  2021 yılına, Twitter’dan yaptığı kripto para ve özellikle de Dogecoin (DOGE) paylaşımlarıyla damgasını vuran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son dönemlerde eskisi kadar sık paylaşmasa da bu tür paylaşımlarını sürdürüyor. Musk, bu kez de DOGE ile ilgili bir video paylaşımında bulundu.

  Büyük bir Dogecoin (DOGE) hayranı olduğu bilinen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 genelinde kripto para piyasalarının en etkin isimlerinden biri olmayı başardı. Yılın ilk aylarında kişisel serveti ile dünyanın en zengin insanı unvanını elde eden Musk, ayrıca sosyal medya paylaşımlarıyla da kitleleri etkilemeyi başardı. Sansasyonel bir isim haline gelen Musk, TIME dergisi tarafından da 2021 yılında “Yılın Kişisi” seçildi. Dogecoin ile ilgili paylaşımlarını seyrelten Musk, bir yeni Dogecoin paylaşımıyla sahnelere yeniden döndü.

  Elon Musk’tan Bir Yeni DOGE Paylaşımı

  Twitter’da Ark Invest Araştırma Direktörü Brett Winton bir paylaşımda bulundu ve Elon Musk da Winton’un bu paylaşımına bir yanıt verdi. Musk söz konusu yanıtında Dogecoin ile ilgili bir meme videosu yayınlandı. Winton’ın paylaşımının şaka amacıyla yapılmış olduğu anlaşılıyor. Söz konusu paylaşımda, “Bitcoin madenciliğini bilen biri” ile “madencilerin aslında birer donanım cihazı olduğunu bilmeyen biri” arasındaki diyalog ter alıyor. Musk’ın yayınladığı video da buna cevap niteliği taşıyor.

  Musk’ın Paylaşımında DOGE Ay’a Çıkıyor

  Elon Musk söz konusu paylaşıma bir yanıt verdi ve bu videonun “her şeyi açıkladığını” dile getirdi. Elon Musk’ın paylaştığı söz konusu videoda ise Bitcoin (BTC) ve diğer ana akım kripto para birimlerini sollayan ve bir rokete binen köpek bulunuyor. Dogecoin’in paylaştığı bu videonun devamında ise Dogecoin fiyatı giderek yükseliyor ve sonunda Ay’a ulaşıyor. Bilindiği üzere Elon Musk, daha önce de birçok kez Dogecoin’in Ay’a ulaştığı ile ilgili esprili paylaşımlarda bulunmuştu.

  Videoda PoW Madencilik Mekanizması da Yer Alıyor

  Diğer yandan Musk’ın paylaştığı videoda ayrıca DOGE, Bitcoin, Litecoin (LTC) gibi ana akım kripto paralar ve bu tür kripto paraların kullandığı PoW (İş Kanıtı) madencilik mekanizması için kullanılan mikro çipler de çok kısa bir şekilde görünüyor. Musk’ın paylaştığı ve kripto para toplulukları tarafından ilgi çeken bu paylaşıma bir yanıt da Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’tan geldi. Markus bu videonun, “tarihin en iyi kripto para videosu” olduğunu ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle