Utrust (UTK) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto piyasaların yakın takibe aldığı Utrust (UTK) projesi, yarattığı yeni beklentiler ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Son dönemde yaşanan piyasa belirsizliklerine rağmen beklentilerin üzerinde bir hareket gösteren Utrust (UTK), gelecek vaat eden projelerden biri olarak da gösterilmeye devam ediyor. Kripto dünyasının yakından izlediği Utrust (UTK) hakkında merak edilen tüm detayları bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.  

  Utrust (UTK) Coin Nedir?

  Utrust; ödeme platformlarının az gelişmiş işlem güvenliği ve daha yüksek olan ücretlerini kripto para birimi ödeme aracı olarak düşük kullanılabilirliği ile gelen sorunlara çözüm üreten bir ödeme platformudur. Utrust, temelde bir kripto para ödeme şirketidir. UTK ise ERC – 20 tabanlı projenin belirtecidir.  

  Utrust (UTK) Projesi ve Whitepaper

  Utrust (UTK) projesinin resmi teknik makalesinin yayınlanmasının ardından birçok kişi projenin sunduğu çözüm önerilerine olumlu bir yaklaşım göstermiştir. Kripto ile ödeme yapma konusunda kullanıcıların yaşadığı tüm sorunların giderilmesine yönelik önemli bir girişim olarak değerlendirilmektedir. Ödeme sorunlarına yönelik çözüm üretmek için yola çıkan blok zincir projesi olarak geniş kitlelere ulaşmaktadır. Temel yapısı itibariyle PayPal ile benzerlik gösterse de bazı farklılıklar ile bu tür sistemlerden ayrılmaktadır. Blok zincir teknolojisini kullanması ile söz konusu benzer sistemlerden ayrılmaktadır. Geleneksel ödeme sistemlerinin dışında çok daha düşük komisyon ücretleri ile çalışması da önemli bir özelliği olarak değerlendirilmektedir. 

  Utrust (UTK) projesinin teknik detaylarına bakıldığında projenin Ethereum blok zinciri üzerinde inşa edildiği görülmektedir. Söz konusu blok zincir üzerine inşa edilen projenin tüketici koruma programı bulunması da sahip olduğu başarılı teknik özellikleri arasında dikkat çekmektedir. Kullanıcıların varlıklarının güvende olması için merkezi bir emanet sistemi kullanılarak işlem gerçekleştirilmektedir. Platform üzerinden gerçekleştirilen işlemler tamamlanmadan alıcıdan satıcıya para aktarımı gerçekleştirilememektedir. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda ise platformun çözüm ekibi tarafından destek sağlanarak koruma sistemi devreye girerek tüketicilerin korunmasını sağlamaktadır. Bu teknik altyapısı sayesinde çok daha güvenli bir mekanizma sunmaktadır. 

  Alıcıların ödeme işlemlerinde yaşadıkları sorunların yanı sıra satıcıların da yaşadıkları bazı sorunlara benzer çözümler geliştirilmiştir. Bu çözümler arasında geleneksel mağazaların kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul etmemelerinin en büyük nedeni bu varlıkların sahip olduğu yüksek oynaklıklardan kaynaklanmaktadır. Kullanıcıların kripto varlıkları ile ürün ya da hizmet satın alması durumunda yüksek oynaklığın korunmasına karşı da destek sağlamaktadır. Utrust (UTK) projesinin merak ettiğiniz diğer tüm teknik detaylarını: https://utrust.com/ resmi bağlantı adresini kullanarak görüntülemeniz mümkündür.  

  Utrust (UTK) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Utrust, 2017 yılında Nuno Correia, Roberto Machado ve Filipe Castro gibi sektörün önemli isimleri tarafından kurulmuştur. Utrust (UTK) kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Nuno Correia, 2011 yılından itibaren B2C işletmeleri kurarak kripto para birimi endüstrisinde önemli görevler almıştır. 

  Projenin diğer önemli kurucularından Roberto Machado ise Utrust kurucu ortağı, yönetim kurulu üyesi ve CPO’su olarak görev almaktadır. Utrust projesinden öncede sektörün önemli projelerinde görev alarak başarılı bir kariyer oluşturmuştur. 

  Filipe Castro ise Utrust kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi olmasının yanı sıra projenin CCO’su olarak görev almaktadır. Alanında daha pek çok uzman ve başarılı isim ile Utrust (UTK) projesi kuruluşundan itibaren güçlü bir ekip ile yoluna devam etmektedir. 

  Utrust (UTK) Kullanım Alanları Neler?

  Utrust, daha düşük işlem ücretleri ile hızlı ve sorunsuz şekilde kripto işlemlerine olanak sağlayacak bir sistem oluşturmak ve bu sayede tüccarların geniş bir kripto sahibi kitlelere ulaşmasının sağlanması için kullanılmaktadır. Alıcıların güvenli alışveriş yaparken aynı zamanda geri ödeme seçeneğinden yararlanması ve satıcıları kripto piyasalarda yüksek oynaklık riskinden korunmasını destekler. UTK ise platformun yerel kripto para birimi olarak kullanılmaktadır. ERC – 20 akıllı sözleşmesi ile oluşturulan token şu tip işlemler için kullanılabilir:

  • Platform üzerinde ürün ya da hizmet satın almak,
  • Diğer işlemleri gerçekleştirmek,
  • Piyasalarda ilgili borsalarda ticari işlem gerçekleştirmek vb. 

  Utrust (UTK) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Utrust, diğer ödeme sistemlerinden farklı olarak blok zincir teknolojisi ile birçok yenilik getirmesiyle farklılaşmaktadır. Güçlü rakipleri olmasına rağmen sunmuş olduğu çözümler bu alanda çok daha başarılı bir grafik izlemesini sağlamıştır. Bilindiği üzere kripto para birimlerinin en büyük sorunu fiyat oynaklığıdır. Bu soruna karşı da Utrust (UTK) tarafından çözüm geliştirilmektedir. Utrust (UTK) projesinin benzersiz yapıda olmasını sağlayan başlıca unsurlar ise kısaca şunlardır:

  • Ethereum blok zincir üzerinde inşa edilen projenin tüketici koruma programı ile güven sağlamaktadır. 
  • Kullanıcılara güven sağlayan kripto varlık alım satım işlemleri için merkezi bir emanet sistemi kullanmaktadır. 
  • Yüksek oynaklık gibi temel sorunlara çözümler üretmektedir. 

  Güncel Utrust (UTK) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 UTK fiyatı %utrust+try% TL. Döviz cinsinden ise %utrust+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Utrust Coin fiyatı 24 saatte %utrust+yuzde%.

  Utrust (UTK) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Utrust (UTK) projesinin avantajları kadar dezavantajlarının da doğru bir strateji belirlenmesi için dikkate alınması gerekmektedir. Bu kapsamda Utrust (UTK) projesinin sahip olduğu başlıca avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Satıcıları piyasa oynaklığına karşı korur.
  • Alıcılara geri ödeme seçeneği sunarak çeşitli olumsuzluklardan korumaktadır. 
  • Kullanıcıların hızlı ve güvenli işlem yapmasını sağlamaktadır. 

  Utrust (UTK) projesinin dezavantajları:

  • Kripto paralardaki belirsizliklerden etkilenebilir. 
  • Çeşitli güvenlik ve siber saldırı sorunları yaşanabilir. 

  Utrust (UTK) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Utrust (UTK) birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Piyasa değeri ve işlem hacmi ile öne çıkan bu borsalardan UTK ticaretinin yapılması mümkündür. Utrust (UTK) listeleyen başlıca borsalar kısaca şöyledir:

  • Binance
  • Gate
  • Huobi Global
  • KuCoin 

  Utrust (UTK) Coin Piyasa Bilgileri

  Şubat 2021 itibariyle UTK 450 milyonu tedavüle giren UTK maksimum 500 milyon arza sahiptir. Kalan 50 milyon coin ise enflasyon ve fiyat artışı etkisinin azaltılması için 2022 yılına kadar kilitlenmiştir. Piyasa hareketlerine bakıldığında ise Ağustos 2021’de 1,49 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmayı başarmıştır. 

  Utrust (UTK) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Utrust (UTK) satın almak için birçok büyük kripto para platformu kullanılabilir. UTK satın alma işlemleri için kullanıcıların şu adımları takip etmeleri mümkündür:

  • 1. Adım: UTK listeleyen büyük borsalara erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Borsalara kayıt işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Aktivasyon adımları takip edilir.
  • 4. Adım: Hesaba işlem için yeterli bakiye aktarılır. 
  • 5. Adım: USDT, BTC, BUSD gibi işlem çiftleri ile alım yapılır. 
  • 6. Adım: UTH depolamak için ETH adresi alınarak saklanır. 

  Özet Olarak

  Kripto paraların yaygınlaşmasını ve dijital varlıklar ile ödemeleri kolaylaştırmayı hedefleyen Utrust (UTK), gelecek vaat eden projeler arasında yer almaktadır. Düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem özellikleri öne çıkmaktadır. Kripto endüstrisinde görülen belirsizlikler ise proje üzerinde baskı yaratmaktadır. Piyasa riskleri dikkate alınarak işlem yapılması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle