Kripto Para

Melker’den yatırım stratejisi ve yükselebilecek altcoinler

  Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşlerin ardından birçok yatırımcı tüm dikkatini analistlerden gelecek olan tavsiyelere çevirdi. Piyasaların ünlü analistlerinden Scott Melker de yatırımcıların sesine kulak verdi ve yatırım stratejisi ile yükseliş beklediği altcoinleri paylaştı.

  Kripto para piyasalarında birçok analist bulunuyor. Ancak bu analistlerden çok az bir kısmı yatırımcılar tarafından dikkate alınıyor. Zira dikkate alınan analistlerin daha önce yapmış oldukları başarılı tahminler, onların popüler olmasını sağlıyor. Ünlü analist Scott Melker de bu analistlerden biri. Hatta Melker başarılı tahmin ve analizleri sayesinde piyasalarda Wall Street’e gönderme içeren, “tüm piyasaların kurdu” anlamına gelen “The Wolf of All Streets” lakabıyla tanınıyor. 

  Melker’in Önerdiği Yatırım Stratejisi

  Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşlerde Scott Melker, Business Insider ile gerçekleştirdiği röportajında yatırım stratejisini ve yükseliş beklediği altcoinleri dile getirdi. Röportaja oldukça ilginç bir giriş yapan Melker şu ifadeleri kullandı:

  “Bana soran olursa, al-sat yapan bir yatırımcı olduğumu söylüyorum. İnsanlar uzun vadeli yatırımlarda varlıklarının en az yüzde 60 ile yüzde 70’ine sahip olmalıdır. Yüzde 15’lik kısım nakit olarak, yüzde 15’lik diğer kısım da al-sat yapmak için kullanılmalıdır.”

  Analistin Ethereum ve Bitcoin Fiyat Beklentileri

  Ünlü analist kendi portföyünde %60-70’lik bölümde Bitcoin (BTC) ile Ethereum’a (ETH) yer verdiğini dile getirdi. Ayrıca Melker, kısa vadeli hodling ile uzun vadeli hodling arasında çok büyük farklar olduğunu belirtti. Ünlü analist daha sonra bazı kripto para beklentilerini açıkladı. Analist ilk olarak fiyat tahminlerinde Bitcoin ve Ethereum öngörülerini dile getirdi. Melker konuya yönelik olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bu döngüde (boğa) ETH kolayca 10 bin dolara ulaşabilir. ETH’nin potansiyelinin daha yüksek seviyelerde olduğuna inanıyorum. Bitcoin’in de 235 bin doları görebileceğine inanıyorum.”

  Melker’in Yükseliş Beklediği Altcoinler

  Kendi portföyündeki yatırım stratejisinden söz eden Melker, daha sonrasında yükseliş beklediği 5 altcoini paylaştı. Scott Melker’in yükseliş beklediği ve takip edilmesi gereken altcoinler şöyle:

  • Chainlink (LINK)
  • Polkadot (DOT)
  • Elrond (EGLD)
  • Utrust (UTK)
  • Polkastarter (POLS)

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle