Kripto Para

Japon Nomura Bankası kripto yatırım opsiyonu sunmaya hazırlanıyor!

  Japonya’nın Nomura Bankası müşterilerine kripto para birimi ve değiştirilemez token’lere (NFT) yatırım yapma opsiyonu sunmak için kolları sıvadı! Yakın zamanda Asya müşterilerine Bitcoin (BTC) türevleri ticareti sunan banka, yeni opsiyonu için yeni bir yan şirket kurma yolunda ilerliyor.

  Japon Nomura Bankası, müşterilerine yeni bir opsiyon sunmaya hazırlanıyor! Daha önce Asya müşterileri için BTC türev ticareti suna banka, kripto yatırım portföyünü genişletiyor. Financial Times’a konuşan banka yetkilileri, yeni bir yan şirket kurarak müşterilerine kripto para birimi ve NFT yatırımı yapabilme opsiyonu sunmak istediklerini belirtti.

  Şirket Yurtdışında Kurulacak

  Şirket yetkililerince Salı günü verilen bilgilere göre, şirket tek bir çatı altında birkaç kripto hizmetini bir araya getirmeyi hedefliyor. 2023 yılına kadar kadrosunda 100 kişilik bir ekibin bulundurulması hedeflenen şirketin ise yurtdışında kurulacağı ve ilk başta Nomura’dan nakiller yapılarak kadrosunun oluşturulacağı ifade edildi. Şirketin yönetim koltuğunda da ilk etapta Nomura’dan dijital operasyonlar başkanı Jez Mohideen oturacak.

  Banka Rekabette Blockchain Baskısı Hissediyor!

  Japonya’nın en büyük 10 bankasından biri olan Nomura’dan yapılan açıklamada blockchain ve dijital varlık endüstrisine ayak uydurmak için motivasyon kaynağının hissettikleri “baskı” olduğu ifade edildi. Banka yöneticisi, “Bunu yapmazsak, rekabetçi olmak daha zor olacak” itirafında bulunarak kripto endüstrisine yönelik gerçekleşen talebi gözler önüne seriyor.

  Bankanın kripto para birimlerine yönelik ilk ürünü de bu değil. Banka, yakın zamanda Bitcoin türevlerinin ticaretine yönelik önemli bir adım atmış ve sadece 16 Mayıs’ta 6.944 BTC vadeli işlem sözleşmesine aracılık etmiştir.

  Nomura Bankası Neden Bu Kadar Önemli?

  Japon Nomura Bankası tarafından atılan adım, sektör adına büyük önem arz ediyor. Banka, 2022 yılının ilk çeyreğinde 569 milyar dolarlık varlık yönetimi gerçekleştirdi. Bu rakamla birlikte banka, Japonya’nın en büyük 10 bankasından biri olarak kabul ediliyor. Asya müşterileri için attığı adımın hemen ardından portföyünü genişletme kararı alan bankanın bu hamlesinin aynı zamanda Japonya ve farklı ülke bankalarına da örnek teşkil edebileceği, bu yolla kripto benimsenmesinin hız kazanabileceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle