Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Kasım 2023

  Makroekonomik göstergeler ile birlikte Bitcoin (BTC) ve kripto paralardaki satış baskısı devam ediyor. Binance haberiyle çalkalanan kripto paralardaki değer kaybı dikkat çekiyor. 

  22 Kasım 2023 Çarşamba günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  2017’de Binance’i kuran ve CEO’luğunu yapan Chanpeng Zhao, suçlamaları kabul ederek görevinden istifa etti. ABD’li yetkililerle anlaşan ve 175 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakılan CZ 23 Şubat’ta mahkemeye çıkacak. Binance kara para aklama ve kullanıcı fonlarını izinsiz kullanma gibi suçlardan 4,3 milyar dolar ceza ödeyecek.

  JPMorgan’ın Global Piyasa Stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Binance ABD anlaşmasını yorumladı. Ünlü analist, bu gelişmeyle Binance’in batma ihtimalinin sıfırlandığını ve uzun vadede sektör için olumlu sonuçlar doğuracağını söyledi.

  CZ’nin suçunu itiraf etmesinin ardından Binance’den kripto para çıkışları hızlandı. Son 24 saatte 1.16 milyar dolarlık çıkış yaşanırken bu fonlar en çok sırasıyla OKX, Bybit, Kraken ve Crypto.com borsalarına girdi.

  Binance yeni CEO’su Richard Teng, “Binance’in yeni CEO’su olarak göreve başlamaktan büyük bir memnuniyetle birlikte onur duyuyorum. Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsasını işletiyoruz. 150 milyon kullanıcımız ve binlerce çalışanımızın bize duydukları güven, ciddiyetle yaklaştığım ve değer verdiğim bir sorumluluktur.” açıklamasında bulundu.

  Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, mevcut GBTC ürününü spot BTC ETF’ine dönüştürmek için SEC ile masaya oturdu. ABD’nin en büyük bankalarından BNY Mellon ile ortak olan Grayscale’in başvurusunun onaylanma ihtimali çok yükseldi.

  Binance’den önce dünyanın en büyük kripto para borsası olan ve 2014 yılında hacklenerek 850 bin BTC çaldıran Mt.Gox borsası geri ödeme planını açıkladı. İflas eden borsanın bu yıl sonunda alacaklılara tazminat ödemesi yapacağı belirtildi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC kritik destek seviyesinin altında fiyatlanırken piyasadaki belirsizlik yatırımcıları endişelendiriyor. BTC ve popüler altcoinlerin yeniden yükselişe geçmesi için bekleyiş sürüyor. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle