Ünlü sektör temsilcisi: BTC fiyatı çoktan dip yaptı!

  Finans dünyasının önde gelen şirketlerinden Fidelity yöneticisi, Bitcoin fiyatı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Fidelity yöneticisi, 40 bin dolar seviyesini gören Bitcoin’in çoktan dip yaptığını ifade etti…

  ABD'li finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments'ın küresel makro yöneticisi Jurrien Timmer, son açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Kripto para sektörüne yatırımları ile bilinen ünlü şirketin yöneticisi, Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Uzman isme göre Bitcoin fiyat düşüşlerinin artık sonuna gelindi.

  BTC/USD paritesi uzun bir bocalama sürecinden sonra yeniden 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bu seviyede tutunma savaşı veren Bitcoin fiyatı hakkında pek çok analist ve sektör temsilcisinin açıklamaları peş peşe geldi. Fidelity Investments'ın küresel makro yöneticisi Jurrien Timmer de açıklama yapan ünlü isimler arasında yer aldı.

  Bitcoin Boğalarının Güveni Arttı

  Timmer, son açıklamasında Bitcoin’in bir sonraki hedefinin aşağılar değil daha yukarılar olduğunu ifade etti. Deneyimli yöneticiye göre Bitcoin fiyatındaki yükseliş trendi güçlenerek devam edecek. “Bana göre dip fiyat çoktan görüldü gibi gözüküyor” diyen Timmer, BTC/USD paritesini GS Retail favoriler sepetiyle kıyasladı ve benzer dip formasyonları gösteren bir grafik paylaştı.

  ABD'li finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments'ın deneyimli yöneticisinin bu açıklamaları kripto para yatırımcılarından da büyük ilgi gördü. Kripto para boğalarının yükseliş için güven tazelediğine dikkat çeken Timmer, piyasada kısa dönemde hızlı ralliler gelebileceğini söyledi. 

  Korku ve Hırs Endeksinde İyileşme

  Kripto para sektöründe analistlerin yakından takip ettiği “Kripto Korku ve Hırs Endeksi” verilerinde yeniden iyileşme görüldü. Tekrardan 40 puana yaklaşan endeks, kripto para yatırımcılarını yükseliş beklentisi konusunda umutlandırdı. Geçen hafta son bir yılın en düşük seviyesine gerileyen endeks, 38/100 puana yükselerek nötr bölgeye yaklaştı. Bu endeks, yatırımcı duyarlılığının belirli fiyatlarda ne durumda olduğunu göstermesiyle analistler tarafından sık sık kullanılıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle